Tarımsal alanda yapılan kesintiler düşürüldü!

Siverek ilçesinde tarımsal alanda yaşanan elektrik kesintileri ilçede yaşayan çiftçilerin tepkisine neden olmuştu.

Tarımsal alanda yapılan kesintilerin günde 12 saati bulduğunu belirten Siverek çiftçileri ekili alanlarını sulamadıklarından yakınarak kesintilere tepki göstermiş ilgili mercilere dilekçeyle  başvurarak  kesintilerin çok  uzun sürdüğünü  düzeltilmesini talep etmişlerdi.

Yapılan Başvurular üzerine DEDAŞ yaklaşık 12 saate varan kesintileri yarı yarıya indirdi.

Sulama amaçlı kesintilerin yaşandığı bölgeler olan Karacadağ, Üçkuyu, Karpuzcu, Gözelek, Şekerli, Karakeçi, Çeltik, Sarıgöl bölgelerinde ekili alan sahibi çiftçilerin mağdur olmamaları için DEDAŞ elektrik kesintilerinin sadece saat 10 ile saat 16 arasında uygulayacağı belirtildi.

Konuyla ilgili görüştüğümüz bazı çiftçiler uygulamanın bir nebze olsun kendilerini rahatlattığını ifade ederek, “Belirtilen saatler arasında hava sıcaklıklarından dolayı sağlıklı sulama yapılmaz. Kesintilerin bu saatlere denk getirilmesi biraz da olsa bizleri sevindirmiştir” dediler. (Haber: Şükrü Dolaş)

tarimsal-alanda-yapilan-kesintiler-dusuruldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesi ile Gençlik Merkezinden yaz kursları

Siverek Eyüp Cenap Gülpınar gençlik merkezi müdürlüğü ile Siverek belediye Başkanlığı İş birliğince gençlik merkezi bünyesinde yaz kursları başladı.     Kursların çok yönlü olduğuna dikkat çekek Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Arslanparçası yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “9–13, 13–18 yaş gurubuna yönelik kurslara kayıt işlemlerimiz devam ediyor. Kurslara 23 Haziran’dan başlayacak, eğlenerek […]