Siverek’te bulunan yaralı baykuş tedavi edilecek

Siverek’te bir okul bahçesinde yaralı halde bulunan peçeli baykuş, tedavi edilmek üzere Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.

Şirinkuyu İlkokulu bahçesinde öğretmen Kadir Kandemir, yaralı halde bulduğu baykuşu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne götürdü.

Nadir görülen peçeli cinsten olduğu öğrenilen baykuş, tedavisi için Şanlıurfa’daki Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.

Merkez görevlisi Kasım Mermer, peçeli baykuşların koruma altında olduğunu belirterek, veteriner hekimlerce kontrol edileceğini tedavisinin ardından doğal ortamına bırakılacağını bildirdi. (Haber: Şükrü Dolaş)

siverekte-bulunan-yarali-baykus-tedavi-edilecek siverekte-bulunan-yarali-baykus-tedavi-edilecek (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Avukat Resul Yılmaz’ın ziyaretleri

Siverek Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz ilçede belediye tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Esnaf ziyaretlerinin ardından ilçede bulunan bir tekstil fabrikasını gezdi. Belediye Başkanı Yılmaz ilçede ki esnafları ziyaret edip sorunlarını dinledikten sonra,  yenileme çalışmalarının yapıldığı şehir stadyumunda incelemelerde bulundu. Daha sonra ilçenin Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan Razzi tekstil fabrikasını […]