Siverek’te Ramazan hareketliliği

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 11 ayın sultanı Ramazan’ı karşılamak için hazırlıkları esnafın yüzünü güldürdü.

Siverek Gıda Maddeleri Odası Başkanı Abdulvahit Sevdalı mübarek ramazan ayı dolayısıyla çarşı pazarın hareketlendiğine dikkat çekerek şunları kaydetti: “Vatandaşlar Ramazan ayına sayılı günler kala alışveriş yapmaya başladı. Özellikle gıda üretimi yapan esnaflarımız Ramazanın bereketini yaşıyorlar. Vatandaşlar daha çok doğal tatlıları tercih ettiğinden dolayı özellikle şıra pazarında ve kasaplar pazarında hareketlilik yaşandı”

Öte yandan Siverek belediyesi Ramazan ayı boyunca aksaklıkları önlemek amacıyla hazırlıklarını tamamladı ilçe belediyesi ilçenin cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan Ağaçhan parkında her akşam 500 kişiye iftar yemeği verecek. (Haber: Cuma Sarı)

siverekte-ramazan-hareketliligi (1) siverekte-ramazan-hareketliligi (2) siverekte-ramazan-hareketliligi (3)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediye Başkanı Yılmaz’dan Ramazan ayı mesajı

Siverek Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz Ramazan ayının dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yılmaz mesajında mübarek Ramazan ayının insanlar arasında kardeşliği pekiştirdiğine dikkat çekerek şunları kaydetti: “11 ayın sultanı Ramazan ayı bereket ayıdır. Ramazan ayı hoşgörü, sevgi, sabır, muhabbet, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu değerli bir aydır. Kardeşlik duygularının arttığı, […]