Siverek’te ilk teravih namazı kılındı

Tüm İslam ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde 11 ayın sultanı Ramazan ayı bu akşam kılınan teravih namazı ile başladı. 

Siverek şehir merkezinde ve köylerde camilerde vatandaşlar yer bulmada zorlanırken bazı vatandaşların hastalıklardan dolayı sandalye üzerinde teravih namazı kılmaları dikkat çekti. Çocuklarıyla birlikte kent merkezindeki camilere giden bazı vatandaşlar, 11 ayın sultanı Ramazan’ın ilk teravih namazını kılmanın mutluluğunu yaşadı.

—Siverek belediyesinden camilere gül suyu

Siverek belediyesi sıcak havalardan dolayı ilçe merkezinde bulunan camilerde her gece teravih namazı öncesinde camilere gül suyu serperek vatandaşların hoş kokulu bir ortamda ibadetlerini yerine getirmelerini sağlayacak. (Haber: Cuma Sarı)

siverekte-ilk-teravih-namazi-kilindi siverekte-ilk-teravih-namazi-kilindi (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

AK Parti İzmir Milletvekili Dağ Siverek'te

Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Siverek ilçesinde partisinin değerlendirme toplantısına katıldı. Dağ, parti binasında gerçekleştirilen toplantıda, ramazanın ilk gününde Şanlıurfa’da bulunduğu için mutlu olduğunu söyledi. Hafta sonunda bölgedeki bazı illeri ziyaret ederek hem yerel seçim sonuçlarını, hem de cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirdiklerini aktaran Dağ, şunları kaydetti. “Önümüzde tarihi bir Cumhurbaşkanlığı […]

Benzer Haberler