Siverek kaymakamı Erkal vatandaşın iftar sofrasında

Siverek ilçe kaymakamı Hamza Erkal beraberinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı elemanlarıyla birlikte Ramazan ayı boyunca her akşam yaşlı ve hasta olan vatandaşların evlerini ziyaret ederek vatandaşlarla birlikte iftar açacak.

İlçe Kaymakamı Erkal vatandaşla birlikte iftar açma programı kapsamında dün gece İlçenin Kale Mahallesinde yaşayan hayata hiç kimsesi bulunmayan Atiye Öner(75) isimli bayanın kiracı olarak yaşadığı evi ziyaret ederek yaşlı kadınla birlikte iftar açtı. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yaşlı kadına Ramazan ayı boyunca yetecek kadar gıda yardımı ile 750 TL para yardımında bulundu.

Yardım çekini Kaymakam Erdal’dan alan yaşlı kadın” Allah devlete zeval vermesin bu mübarek günde beni sevindirdiniz Allah’ta sizi sevindirsin”

Kaymakamın Yaşlı Kadını ziyaret ettiğini duyan yaşlı kadının komşuları çocuklarıyla birlikte gelip kaymakam Erkal’a teşekkür ettiler. Kaymam Erkal çocuklara oyuncak vererek bir süre kendileriyle sohbet edip yakından ilgilendi. 

İlçe kaymakamı Erkal ramazan ayı boyunca yaşlı ve hasta vatandaşların evlerini ziyaret ederek birlikte iftar açıp vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıp kendilerine meddi ve manevi destek sağlayacaklarını belirtti. (Haber: Şükrü Dolaş – Cuma Sarı)

erkal-vatandasin-iftar-sofrasinda (1) erkal-vatandasin-iftar-sofrasinda (2) erkal-vatandasin-iftar-sofrasinda (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Beş bin kitapçık vatandaşlara dağıtıldı

Siverek ilçe Belediye Başkanlığı Ramazan ayı dolayısıyla vatandaşları Ramazan ayı ve oruç hakkında bilgilendirmek var olan bilgilerini tazelemek amacıyla beş bin adet “Ramazan ve Oruç” kitapçığı bastırarak vatandaşlara ücretsiz dağıttı.    Amaçlarının vatandaşları bu mübarek ay hakkında bilgilendirmek, Ramazan ayı ve oruçla ilgili özellikle gençleri bilinçlendirmek amacıyla kitabı basıp dağıtıkların […]