6 güvenlikçi işine geri döndü

Geçtiğimiz hafta Siverek Devlet Hastanesinde işlerine son verilen 6 güvenlik görevlisi, Kamu Şirket Personelleri Derneğinin girişimiyle yeniden işlerine döndü.

Gerek Şanlıurfa’da ve gerekse Türkiye’nin dört bir yanında işten çıkarılan taşeron işçilerin haklarını savunan ve genel merkezi Şanlıurfa’da bulunan Kamu Şirket Personelleri Derneği (KAŞİP) taşeron işçilerinin umut kapısı olmaya devam ediyor.

Daha önce işten çıkartılan çok sayıda işçiyi yaptığı görüşmeler neticesinde yeniden işlerine dönmelerini sağlayan KAŞİP Genel Başkanı Hakan Aydın, bu kez de Siverek Devlet Hastanesinde 6 güvenlik personelinin işlerine son verilmesi olayına el attı. İşten çıkartılan 6 taşeron işçinin başvuruda bulunduğu KAŞİP Genel Başkanı Aydın, yetkililer ile yaptığı görüşmeler neticesinde mağdur olan bu işçilerin yeniden görevlerine geri dönmelerini sağladı.

Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işten çıkartılan 6 personelin yeniden işlerine kavuşmalarından dolayı mutlu olduklarını belirterek, bu konuda desteği geçen Siverek Kaymakamı Hamza Erkal ve Şanlıurfa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Cihan Ekmen’e teşekkür etti.

Aydın, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da taşeron işçilerinin yanında olacaklarını söyledi.

6-guvenlikci-isine-geri-dondu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gülpınar’ın Siverek ziyareti ve basın açıklaması

Milletvekili Gülpınar düzenlediği basın toplantısında, içme suyundan, elektrik kesintilerine, ilçe otogarının isminin değiştirilmesi ve birçok Siverek sorunu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Güney Caddesi üzerinde bulunan AK Parti ilçe binasında ilçenin gündeminde bulunan sorunlarla ilgili basın açıklaması düzenleyen Gülpınar, yerel seçimlerin ardından ilk kez gündeme dair basın açıklaması düzenlediğini belirterek şunları […]