Suriyeli mültecilerin dramı

Ülkelerinde ki iç savaştan dolayı yaşadıkları şehirleri terk edip ülkemizin çeşitli il ve ilçelerine sığınan Suriyeli mültecilerin dramı devam ediyor.

Son günlerde Siverek ilçesinde sayıları çoğalan Suriyeli mültecilerden bazıları hayatta kalabilmek için adına kucağında ki küçük çocuklarla dilenmek zorunda kaldıklarını belirten Suriyeli kadınlar ülkelerinde ki iç savaşın biran önce sonlanması için dua ettiklerini belirttiler.

İlçede bulunan esnaflar ise har gün sayıları artan Suriyeli mültecilerin artık esnaflarda ve vatandaşlarda bıkkınlık oluşturduğuna dikkat çektiler. (Haber: Cuma Sarı)

suriyeli-multecilerin-drami

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Elektrik kesintileri ev aletlerine zarar veriyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde havaların aşırı sıcaklığı ve sık sık kesile elektrik kesintilerinin elektrikli ev aletlerin zarar verip bozulmasına neden olduğu iddia edildi.   İlçede televizyon tamirciliği yapan Bahri Kaya ile klima, çamaşır makinesi ve benzeri ev aletlerinin tamirini yapan Metin Yenliler konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “Televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi […]