Kaymakam Erkal’dan ihtiyaç sahibi aileye destek

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde  yaşayan   yoksul ve işsiz oldukları  için beş çocuğunun  geçimini sağlamak amacıyla  çöplerden atık madde  toplayarak   yaşamaya çalışan Bakadar ailesine ilçe kaymakamı Hamza Erkal  sahip çıktı.

    Kendilerine bin TL nakit para yardımını yanı sıra bir yılık kira bedeli ve gıda yardımında bulunulduğunu belirten aile reisi Ramazan Bakadan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Ben 56 yaşında beş çocuk babasıyım evim yok kiracıyım beş çocuğum okula gidiyor ailemin geçimini sağlamak için eşim Nadire ile birlikte geceleri  sabaha kadar çöplerden atık madde  topluyoruz  günlük  25- 30 TL para kazanıyoruz anca bu geçinmemize ve kira bedelimizin ödenmesine  yetmiyordu. Durumumuzu vatandaşlardan öğrenen ilçe kaymamamız Hamza Erkal bize sahip çıktı bir yılık kira bedelimizin yanı sıra bin TL nakit para yardımı yaptı üç aylık gıdamızı temin etti, sıkıntıya düştüğümüzde kendisine gelmemizi yardımcı olacağını söyledi Allah kendisinden razı olsu”

       Kaymakamlık olarak kapılarının her zaman yoksul, hasta ve yaşlı vatandaşlara açık olduğuna dikkat çeken İlçe Kaymakamı Hamza Erkal Yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Vatandaşımızın durumunu öğrendikten sonra sosyal yardımlaşma ve Dayanışma vâkıfımızın çalışanlarına talimat verdim durumunu inceledik bir nebzede olsa sıkıntılarını gidermek amacıyla vâkıfımızın imkânlarıyla kendisine yardımcı olduk bundan sonrada ne zaman sıkıntısı olursa yanında olduğumuzu kendisine söyledi” (Haber: Cuma Sarı – Nazlı Nomer)

kaymakam-erkaldan-ihtiyac-sahibi-aileye-destek (1) kaymakam-erkaldan-ihtiyac-sahibi-aileye-destek (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sıcaktan bunalan çocuklar süs havuzunda serinliyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde aşırı sıcak havalar yaşamı olumsuz etkilerken sıcaktan faydalanıp sıcakları eğlenceye dönüştürenler ise küçük çocuklar.  Sıcaklardan bunalan çocuklar İlçenin yeşil alanlarında bulunan süs havuzlarına girerek serinlemeye çalışıyor. Çocuklar süs havuzunu sulu eğlenceye çeviriyor. (Haber: Nazlı Nomer)