Siverekli sporcu kızlardan kaymakam teşekkür ziyareti

İlçede göreve başladığı günden itibaren özellikle kız çocuklarının okullaşması için büyük çaba sarf eden, ailelerin evlerini ziyaret ederek kız çocuklarının eğitimlerini sürdürmeleri için aileleri ikna edip ekonomik gücü yetersiz ailelere Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfından ekonomik katkı sağlayarak bu güne kadar yüzlerce kız çocuğunu eğitime kazandırıp kız çocuklarının açılan yaz spor okullarından faydalanmaları yönünden katkı sunan Siverek ilçe kaymakamı Hamza Erkal’ı unutmayan Siverekli kızlar kaymakam Erkal’ı makamında ziyaret ederek bir demet çiçek sunup teşekkür ettiler.

      Kızların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ilçe kaymakamı Erkal: “Bilinçli toplumun temel taşını eğitimli kadınlar oluşturur. Bir toplumun kızları kadınları eğitimli olursa o toplumun refah düzeyi daha çok olur Siverek’te kızlarımızı eğitime kazandırılmasını yanında sosyal ve sportif aktivitelere katılmaları içinde çaba sarf ediyoruz. Yaz okulu kız voleybol takımın ziyaretinden büyük bir mutluluk duydum. Kızlarımızın eğitim ve sosyal yaşamlarını iyileştirilmesi için çalışmalarımız devam edecek” (Haber: Şükrü Dolaş – Cuma Sarı)

siverekli-sporcu-kizlardan-kaymakam-tesekkur-ziyareti (1) siverekli-sporcu-kizlardan-kaymakam-tesekkur-ziyareti (2)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek İkra Der’den 400 aileye gıda yardımı

Siverek ilçesinde faaliyet gösteren İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ramazan ayı dolayısıyla daha önce tespit edilen ihtiyaç sahibi 400 aileye Ramazan gıda paketi dağıtmaya başladı. İkra Der dernek Başkanı Muhittin Akay yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İnşallah bu seneki hedefimiz 400-500 paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktır. Şuanda elimizde oruç ayının 16. […]