Yeni hayvan pazarı esnafının oylarıyla belirlenecek

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan haftanın yedi günü açık bulunan her gün yaklaşık iki bin insanın canlı hayvan alışverişi için geldiği ilçe hayvan pazarının ilçe dışına çıkarılması amacıyla Siverek belediyesi çalışma başlattı.

Çalışmalarla ilgili Belediye Basın yayın Halkla İlişkiler bürosunda yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“İlçemizin ekonomisin büyük bir kemsi geçimini besicilik ve canlı hayvan ticaretiyle sağlamaktadır. Siverek ilçesi Şanlıurfa canlı hayvan ihtiyacını büyük bir kısmını karşılamaktadır. Kars ilinden sonra Türkiye’de haftanın 7 günü açık buluna ikinci canlı hayvan pazarı Siverek’te bulunmaktadır. Şu an canlı hayvan pazarının bulunduğu alan Fırat Mahallesinin içinde kalmış çevresinde anaokulu, ortaokul ve lise bulunmaktadır. Hayvan pazarının şehir merkezinde kalması çevrede yaşayan vatandaşların şikâyetine neden olmaktadır.

Belediye olarak yeni bir canlı hayvan pazarının yerinin belirlenip ve pazarı o bölgeye taşıması amacıyla Belediye Başkan yardımcılarımızın katılımıyla canlı hayvan pazarında yeri bulunan 200 esnafla ilk toplantı yapılmış esnafların yer konusunda ki görüşleri alınmış ancak esnafların yer konusunda ki farklı talepleri olduğunda yeni yer seçimi bayram sonrasında yapılacak toplantıda oylamaya gidilerek yeni hayvan pazarı yeri belirlenip hayvan pazarı şehir dışında ki alana çıkarılacak” açıklaması yapıldı. (Haber: Belediye Basın Bürosu)

yeni-hayvan-pazari-esnafinin-oylariyla-belirlenecek (1) yeni-hayvan-pazari-esnafinin-oylariyla-belirlenecek (2) yeni-hayvan-pazari-esnafinin-oylariyla-belirlenecek (3)

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te iftar programı

Şanlıurfa merkezli ulusal yayın yapan Edessa televizyonu Siverek ilçesinde canlı yayında konukları ile kentin sorunlarını tartıştı.             Saat 17.30’da Cumhuriyet caddesindeki Ağaçhan parkında başlayan iftar programına ilçe kaymakamı Hamza Erkal, Siverek belediye başkanı Resul Yılmaz ile din görevlisi Selim Acarlar katıldı. İlçe kaymakamı Hamza Erkal ilçedeki sorunları ve çözüm yollarını […]