Elektrik borcunu ödemeyenler için hukuki süreç başlıyor

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından yapılan yazılı açıklamada; ‘Tarımsal Sulama’ nedeniyle oluşan elektrik borçlarına yönelik olarak gerçekleştirilen ‘Helalleşme Kampanyası’na katılan çiftçilere teşekkür edildi. Açıklamada ayrıca, borcu bulunan ve kampanya imkanından yararlanmayan çiftçilerin yasa gereği elektrik enerjilerinin kesileceği ifade edildi.

DEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, Bakanlar Kurulu kararı çerçevesinde tarımsal sulama yapan ve elektrik borcu bulunan çiftçilerin mağdur olmaması için Türkiye’nin en ucuz elektriğinin bölge çiftçisine sunulduğuna dikkat çekildi. Açıklamada DEDAŞ’ın, kampanya süresince mevcut elektrik borcu tutarının dörtte birini ödemeleri karşılığında 2014 yılında bir daha herhangi bir ücret alınmayacağı hususunda çiftçilere söz verildiği hatırlatıldı.

DEDAŞ açıklamasında, gerek kurum iletişim merkezlerine, gerekse ilgili bankalara gelerek DEDAŞ ile anlaşan çiftçilere teşekkür edildi. Bundan sonra yaşanacak süreççe dikkat çekilen açıklamada, Bakanlar Kurulu kararı ve şirketin ortaya koyduğu çok cazip tekliflere rağmen anlaşma yoluna gitmeyen ve bedelini ödemeden tarımsal sulamada elektrik kullanan çiftçilerin, yasa gereği elektrik enerjilerinin kesileceği ve hukuki süreçlerin başlatılacağı uyarısında da bulunuldu.

elektrik-borcunu-odemeyenler-icin-hukuki-surec-basliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Diyanet-Sen İsraili terör devlet ilan etti

Siverek Diyanet Sen İlçe temsilcisi Eyyüp Etüş Basın merkezlerine gönderdiği yazılı basın açıklamasında İsrail devletini terör devleti olarak değerlendirdiği bası açıklamasında şu bilgilere yer verdi” Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim süresi 42. ayet)  İnsanlığın ortak utancı olan […]

Benzer Haberler