Çelik’in Kadir Gecesi Mesajı

Siverek AK Parti ilçe başkanı İlhan Çelik Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çelik mesajında “Allah’u Teala Kur’an da Kadir gecesini anlatırken ‘Biz bu Kur’an-ı Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve ruh o gece Rabb’lerinin izniyle her iş için inerler. O gece tan yeri ağarıncaya kadar süren bir selamdır” diyor.

Sevgili peygamberimize Kur’an’ın indiği ve biz Müslümanların bu gecede müjdelendiği bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesinin tüm hemşerilerimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Bu gece hürmetine başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere dünyanın dört bir yanında zulme uğrayan mazlumların kurtulması için geceden, sabaha kadar esenliğin olduğu bu gecede Rabb’imize daha fazla el açıp kardeşlerimize duada bulunmalıyız. (Haber: Lütfü Yalgı)

celikin-kadir-gecesi-mesaji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İlçe müftülüğünden Kadir gecesi etkinliği

Siverek ilçe müftülüğünce kadir gecesi dolayısıyla bayanlara yönelik program düzenlendi. İlçenin Güney Mahallesinde bulunan Profesör Nedim Çobanoğlu camide ilçe müftülüğü Kuran kursu öğreticileri tarafından düzenlenen programda Kuran’ı Kerim okundu kuran kursu öğrencileri tarafından ilahi söylendi. Kurs Öğreticisi Nigar Güneş Tunç kadir gecesi ve Üç ayların önemi konusunda bayanlara bilgiler verdi. […]