Mahalleye dönüşen Siverek köylerinin umudu belediyeler

Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden bir olan, 650 yerleşim birimiyle dağının bir yerleşim birimi olan Siverek köy ve mezraları Şanlıurfa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte köyler ve mezralara Büyükşehir Kapsamında Mahalleye dönüştürülmesinden sonra bu yerleşim alanlarının hizmet taleplerini Büyükşehir ve ilçe Belediyelerin karşılamaya başladı.

     Bölgede köylerin ulaşım sorununun yanı sıra altyapı sorunları bulunuyor. Köylüler yıllardır çözülmeyen sorunlarının belediye marifetiyle çözülmesini istiyorlar.

      İlçeye bağlı ilçeden yaklaşık 35 kilometre uzakta olan Narlıkaya köylüleri Yerel seçimlerden önce 35 kilometre olan yollarının İlçe Özel İdaresince beton yol yapılarak yol sorunun çözüldüğüne dikkat çeken köy Muhtarı Emin Gelener köyümüzün alt yapı sorunu kaldı Büyükşehir ve ilçe Belediyemizden kanalizasyon ve köy iç yollarının yapılmasını talep ediyoruz” (Haber: Şükrü  Dolaş – Cuma Sarı)

mahalleye-donusen-siverek-koylerinin-umudu-belediyeler mahalleye-donusen-siverek-koylerinin-umudu-belediyeler (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bayram gelmiş neyimize?

Birçoğunuz inanıyorum ki benimle aynı duyguları paylaşıyorsunuz. Benim yaş kuşağımda olanların sesini duyar gibiyim ‘He vallahi bayram bizim neyimize?’ Acılarımız ve hüzünlerimiz çocukluğumuzun yoksulluğuyla başlar. Birçok bayram yeni bir elbiseye, yeni bir ayakkabıya hasret geçerdi. Birçoğumuz zengin akrabalarımızın, komşularımızın elbiselerini küçültüp giyerdik. İşler yaver gitmişse alınmışsa naylon çankallı bir ayakkabı, […]