AK Parti Kuruluş Yıldönümünde Mısır’daki Katliam Konuşuldu!

1

AK Parti Siverek İlçe Teşlikatı Başkanlığı AK Partinin 12. kuruluş yıldönümü dolayısı ile yapacağı kutlamaları, Mısır’da yaşanan olaylar nedeniyle kutlama yerine Mısır halkına destek toplantısı olarak gerçekleştirdi. 

Mısır Adeviye Meydanı’nda darbecilerin hain saldırılarıyla şehit olan Mısırlı Müslümanlar’ın hüznünün gölgelediği kuruluş yıldönümü gecesine AK Parti ilçe teşkilatı üyeleri, partililer ve ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri katıldı. Gecede konuşan İlçe Teşkilatı Genel Sekreteri Sıddık Lale,  “Bu akşam hüzünlü bir akşam bizler için. Çünkü partimizin kuruluşunun 12. yıl dönümünü kutlamak ve partimizin icraatlarını, hizmetlerini anlatmak için programımızı tertiplerken Mısır’da yaşanan vahim hadisenin yanında kutlama değil, üzüntümüzü ve kederimizi sizlerle paylaşmak istedik. Bir çok yerde kutlama etkinlikleri ipral edilmiş olmasına rağmen, siz değerli şahsiyetleri davet ettiğimizden teşkilatımızın almış olduğu karar geregi etkinliğimizi bir sohbet, muhabbet ortamı oluşturmak ve mazlum Mısır halkına destek olduğumuzu haykırmak adına iptal etmedik” dedi.

Ardından kürsüye çıkan AK Parti Siverek İlçe Teşkilatı Başkanı İlhan Çelik yaptığı kısa konuşma da: “Gönül isterdi ki bu gece hizmetlerimizden ve projelerimizden bahsedelim. Fakat Mısır’da yaşanan katliam bütün olayların önüne geçti. Ülkemizde de devam eden bir çözüm süreci var. Son zamanlarda cenaze haberleri yok artık. Çözüm sürecini parti olarak önemsiyoruz. Bu sürecin Mısır olaylarından etkinlenmemesi için gerekli gayreti sarf ediyoruz. Mısır’da ise bir dram yaşanıyor. Biz AK Parti olarak adalete olan inancımız gereği dün olduğu gibi bugünde mazlumdan yanında, zalimin ise karşısındayız. Bu anlamda Mısır’da yaşanan darbeci yönetim tarafından şehit edilen kardeşlerimizi rahmetle anıyor, darbe yönetimini şiddet ve nefretle kınıyoruz” dedi.

_DSC0013 _DSC0006 _DSC0007

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Mısır'daki canlı bağlantıyı kurşun sesleri kesti

Mısır’daki canlı bağlantıyı kurşun sesleri kesti