Kent ormanı için yer tespit çalışmaları başladı

Siverek ilçesinde Orman Bölge müdürlüğü ile Siverek belediyesi iş birliğiyle 1700 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan ‘Kent Ormanı’ için yer tahsisi çalışmaları başlatıldı.

Siverek Belediyesi Plan ve Proje daire müdürü İlyas Çelik ile Şanlıurfa Orman İşletme Müdürü Mustafa Kızıloğlu yer tespitinde bulunmak üzere bazı alanlarda incelemelerde bulundu.

Kızıloğlu kent ormanı çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti”  alanın uygun olması olması çok önemli, alan tespitinin yapıldıktan sonra kent ormanı çalışmasını 2014 yılında Siverek belediyesiyle birlikte alan temizlenmesi ve ardından ağaçlandırma çalışmasına başlanılacak”

1700 dönüm alan üzerine yapılacak Kent Ormanı için yer tespiti çalışmalarına başlandığını ifade eden Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Rekreasyon alanı olarak 1700 dönüm arazinin kent ormanı olarak yapılması için Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile beraber yer tespiti çalışmaları yaptık. Yer tespitinin hemen ardından ise çalışmaları hızlandırıp şehrimize güzel bir alan kazandıracağız” 

kent-ormani-icin-yer-tespit-calismalari-basladi (2) kent-ormani-icin-yer-tespit-calismalari-basladi kent-ormani-icin-yer-tespit-calismalari-basladi (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te 2 ayrı kazada akraba olan 5 kişi yaralandı

Siverek ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kalınağaç köyü ile Güvenli köyü arasındaki kazada 5 kişi hastanelik oldu. Kaza, 15.30 sıralarında köy yolunda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre İ. Devabakan hâkimiyetinde bulunan 63 ZN 965 plakalı otomobil takla atarak şarampole yuvarlandı. Otomobil içerisinde bulunan sürücü İ. Devabakan ve B. Devabakan, M. Devabakan, Y. Devabakan yaralandı. Kazayı gören köylüler […]