Engelliler, destek bulamazsa ligden çekilecek!

1

Geçtiğimiz yıl Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi B grubunda mücadele eden Siverek Bedensel Engelliler basketbol takımı Kayseri’de oynanan Bölgesel 1 lig Play Of yükselme maçlarında başarı sağlayarak 1 lige yükselmesiyle birlikte sorunlarla başa çıkamıyor.

Birinci lige yükseldikleri için kara kara düşünen yönetim bu dönemde başlayacak birinci lig grup maçlarının üstesinden gelmesi için transfer ve maddi ihtiyaçlarının karşılamakta zorlandıklarını belirten Siverek Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Başkanı Çetin Kurbaş yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Biz engelliler olarak geçtiğimiz dönem tüm zorluklara rağmen 2. ligden 1. lige yükselme başarısı gösterdik. Bu yıl 1. ligde mücadele etmemiz için takımımıza ciddi destekler verilmesi lazım, bu imkânlarla 1 ligde mücadele etmemiz imkânsız olacak. Liglerin başlamasına az bir süre kaldı, bu şekilde devam etmesi halinde yönetim olarak birinci ligde mücadele etmeme kararı alacağız. Destek amacıyla bugüne kadar yaptığımız ziyaretlerde hiçbir destek alamadık, yetkililerimize ve işadamlarımıza bizlere destek verilmesi için ziyaretler gerçekleştireceğiz. Ziyaretler sonrası takım olarak üstesinden gelemeyeceğimiz birinci ligde top koşturmayarak takımı ligden çekeceğiz” (Haber: Cuma Sarı – Lütfü Yalgı)

engelliler-destek-bulamazsa-ligden-cekilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Aşırı sıcaklar vatandaşları bunaltıyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde gündüz hissedilen hava sıcaklığı 55 dereceyi bulurken, gece saatlerde ise termometreler 30 dereceyi gösterdi. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde son günlerde artan hava sıcaklıkları vatandaşları etkilerken, gece düşmesi beklenen sıcaklar gecede devam ediyor. Siverek ilçesinde gece saat 09.00 sıralarında termometreler 30 dereceyi gösterdi.     İlçenin Adnan Menderes Bulvarı […]