Kıyıcık köyü sakinlerinin okul talebi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı ilçeye yaklaşık 55 Km uzakta bulunan Kıyıcık mahallesi sakinleri köylerine okul yapılmasını talep ediyor.

   Mahallede yaklaşık 30 hane ve 300 nüfusun yaşadığına dikkat çeken mahalle muhtarı Mahmut Kaçan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Mahallemizde 52 öğrencimiz 6 kilometre uzakta bulunan Eğriçay Mahallesinde bulunan okula gitmek zorunda kalıyorlar. Bölgemiz Karacadağ bölgesi olduğu için yollar sürekli karla kaplı taşımalı eğitimde aksamalar yaşanıyor. Köyümüzde okul yapılabilecek hazine arazileri mevcuttur. Çocuklarımızın eğitimlerinin aksamamaları için Mahallemize bir okul yapılmasını istiyoruz”

     Mahallede yaşayan öğrenciler ve velileri eğitimde aksamaların yaşandığına dikkat çekerken taşımalı eğitim yerine merkezi eğitimin kendileri için daha yayarlı olacağına dikkat çektiler. (Haber: Şükrü Dolaş)

kiyicik-koyu-sakinlerinin-okul-talebi kiyicik-koyu-sakinlerinin-okul-talebi (1) kiyicik-koyu-sakinlerinin-okul-talebi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yoldan çıkan otomobil şarampole yuvarlandı: 1 yaralı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yolun mıcırlı oluşundan dolayı yoldan çıkan otomobil şarampole yuvarlandı. Kaza, öğle saatlerinde Siverek – Diyarbakır karayolunun 6. kilometresinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Siverek Diyarbakır karayolu Aşlıca köyü yakınlarında meydana gelen kazada Diyarbakır istikametinden Siverek istikametine seyir halinde olan ve Fatma Ulu yönetiminde […]