ŞUSKİ su fiyatları hakkında basın açıklaması yaptı

Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü artan su fiyatları ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Basına gönderilen yazılı açıklamada içme suyuna herhangi bir zam yapılmadığı ve Şanlıurfa ile ilçelerinin bölgede en ucuz suyu kullandıkları vurgulandı.

Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) 31 Mart 2014 tarihinde Büyükşehir yasası ile birlikte bir kurulmuştur.

“Kurumumuz kurulduğu tarihten itibaren İlimizdeki meskenlerde kullanılan suya herhangi bir zam yapılmamıştır. İlimizdeki kullanılan suyun birim fiyatı olan 1.10 kuruş olarak halen devam etmektedir. Büyükşehir Yasası ile birlikte meskenlerden metreküp başına atık su bedeli ilgili yönetmelikler gereği zorunlu kılınmıştır. İlimizde rutin 30 günde bir okunan su sayaçları bu ay 40 – 45 günde okunmuştur. Su faturalarındaki meblağ o yüzden fark etmiştir.

Ayrıca ilimizdeki bazı ilçelerdeki su tüketim bedelinde sabit fiyat uygulamasına gidilmiş ve bunun sonucu olarak tüketicilere indirim yapılmıştır. (Birecik ilçesi gibi)

Çevre İllerdeki Büyükşehir belediyeleri baz alındığında Su ve Atıksı bedelleri;

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mesken su bedeli 2,81 TL Atık su: 0,39 TL            = Toplam m3 : 3,20 TL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İşyeri su bedeli 6,12 TL İşyeri Atık su:1,54 TL      = Toplam m3 : 7,66 TL

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mesken su bedeli 2,27 TL Atık su:1,13 TL           = Toplam m3 : 3,40 TL

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mesken İşyeri su bedeli 5,42 TL Atık su:2,71 TL = Toplam m3 : 8,13 TL

Kurumumuz aylık okuma ve faturalandırma sistemine göre çalışmaktadır. Suya yeni bir zam söz konusu değildir. Kurumumuzun elinde olmayan nedenlerle oluşabilecek aksamalar dışında, okuma düzeninde herhangi bir değişiklik yoktur. Faturalar sayaç işaretinin tespiti neticesinde oluşturulmaktadır. Abonelerimizin mağdur edilmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir”

Kurulduğu günden bugüne İdaremiz Şanlıurfa halkına düzenli ve sürekli su temini için aynı titizlik ve heyecanla çalışmaya devam etmekte olup, halkımızdan gelen her türlü talebi anında karşılamak için gerekli gayreti göstermektedir.

Şanlıurfalıların içme suyu ile ilgili her türlü bilgiyi Kurumumuzun iletişim kanallarından almasını rica eder, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için bilgilerinize önemle sunarız.

suski-su-fiyatlari-aciklama


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

DEDAŞ: Ticari ve Hukuki Tüm Aksiyonları Alacağız!

Elektrik kesintilerini bahane edip eylem yapan kişiler için DEDAŞ’tan açıklama yapıldı. DEDAŞ’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ”DİCLE EDAŞ olarak, son günlerde bazı çiftçi gruplarının elektrik kesintisi iddiası ile gerçekleştirdikleri eylemlere istinaden, gerçeklerin milletimiz tarafından bilinmesi amacıyla bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyuyoruz. Kamuoyunun yakından bildiği üzere DİCLE EDAŞ olarak, […]