Asbest şebeke hattında çalışmalar devam ediyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ŞUSKİ’ye (Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi) bağlı ekipler çeşitli semtlerde içme suyu şebekesinde kullanılan asbest boruları değiştirmeye devam ediyor.

İlçenin Kale mahallesinde Kale boğazında çalışmaların sürdüğünü ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri “Siverek ilçesinin bir çok mahallesinde içme suyu şebekesinde asbest diye tabir edilen borular kullanılmaktaydı. Özellikle ilçenin Hayriye, Kale ile Gülabibey mahallelerimizde vatandaşlarımız bu borulardan su içiyordu, Bilindiği üzere asbest kanserojen maddesi, insan sağlığına önemli zararlar verdiği gibi, çevreye de birtakım önemli zararlar vermektedir. Bizlerde başlattığımız çalışma kapsamında bugün Kale mahallesinde 300 metrelik asbest hattını değiştirdik. Bu yöndeki çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dediler. (Haber: Cuma Sarı – Lütfü Yalgı)

asbest-sebeke-hattinda-calismalar-devam-ediyor (1) asbest-sebeke-hattinda-calismalar-devam-ediyor (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te düğünler artınca yüne ilgi arttı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaz aylarının gelmesiyle vatandaşların düğün törenleri çoğalınca ilçede yün satışı ile geçimini yapan vatandaşların yüzünü güldürdü. Her yıl yaz aylarının gelmesiyle ilçe merkezi ve kırsalda düğün törenlerinin sayısının artığını belirten Esnaflardan Mehmet Ali Koyuncu yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bölge halkının düğünlerden önce hazırlık yaparak yatak, yorgan ve […]