Çöp alanının ıslahı için imza kampanyası başlatacaklar

Şükrü Dolaş’ın Özel Haberi – Siverek – Diyarbakır Karayolunun 7. kilometresinde bulunan 21 mahallede toplanan atık maddelerin ve çöplerin depolandığı, zaman zaman küçük çapta yangınlara neden olup Siverek Diyarbakır karayolunun gidiş ve dönüşünü engelleyip görüş mesafesinin azaltıp ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazalarına neden olan şehir çöplüğünü ilçe dışına çıkarmak isteyen Siverekli vatandaşlar Büyükşehir belediyesinin soruna duyarsız kaldığını ileri sürerek ilçe genelinde geniş bir imza kampanyası başlatacaklarını belirttiler.

İlçede bulunan meslek kuruluşlarını, odaları sendikaları, insan hakları kuruluşlarını göreve davet eden Selimpınar Mahalle Muhtarı Hüseyin Tanış, Şanlıurfa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte hizmetlerin Büyükşehir tarafından yapıldığının altını çizerek şunları kaydetti:

-Siverek bu manzarayı hak etmiyor!

Başta Siverek’te görev yapan sağlıkçıları ve sağlık kuruluşları, odalar, dernekler, sendikaları göreve davet ediyoruz, bu çirkin ve sağlıksız görüntüyü insanlarımız hak etmiyor.  Siverek büyük bir nüfusa sahip, belediye tarafından her gün buraya çöp dökülüyor, bu çöplük bizi çok rahatsız ediyor, artı vatandaşa çok büyük zayiat zararlar veriyor. Diyarbakır Şanlıurfa yolu buradan geçiyor, burada çöpün dumanından dolayı bu güne kadar sayısını hatırlayamadığım trafik kazaları meydana geldi. Vatandaşlarımız bu çöp yüzünden can ve mal kaybına uğradı.

-Vatandaş hem can hem mal kaybına uğruyor

 

Çöplükte hemen her gün yangın çıkıyor, çıkan yangından dolayı çöpün çevresinde bulunan iki köyün ekili arazileri zarar gördü. Vatandaşlar şaşırmış durumda artık bu sorunun çözülmesini istiyoruz bu sorun sadece çevrede yaşayan vatandaşların sorunu değil mahalle Siverek kentinin sorunudur. Yıllardır çöplük sorunun yaşıyoruz soruna dikkat çekmek için ilçe genelinde çok geniş bir kampanya başlatacağız, bu konuda sendikalar ve odalarında imza kampanyası başlatıp bize destek vermesini bekliyoruz, yazın şehir merkezinde oluşan kara ve sivrisineklerin nedenini bu çöpten olduğunu düşünüyoruz.

sukru-dolas-ozel-cop-haberi sukru-dolas-ozel-cop-haberi (1) sukru-dolas-ozel-cop-haberi (2) sukru-dolas-ozel-cop-haberi (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Muhtelif semtlerde çalışmalar devam ediyor

Siverek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilçenin çeşitli semtlerinde alt ve üst yapı çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Gülabibey mahallesinde ŞUSKİ ekiplerinin başlattığı içme suyu bakım ve onarım çalışmalarının ardından bozulmuş alanda 1 kilometre betonlama çalışmalarının yapılacağı, ayrıca Kale mahallesinde de su borularının değiştirilme çalışmalarının sona ermesinin ardından kilit taşı döşeme […]