Muhtelif semtlerde çalışmalar devam ediyor

Siverek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilçenin çeşitli semtlerinde alt ve üst yapı çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Gülabibey mahallesinde ŞUSKİ ekiplerinin başlattığı içme suyu bakım ve onarım çalışmalarının ardından bozulmuş alanda 1 kilometre betonlama çalışmalarının yapılacağı, ayrıca Kale mahallesinde de su borularının değiştirilme çalışmalarının sona ermesinin ardından kilit taşı döşeme çalışmalarına başlandığı belirtildi. 

—Yol açma çalışmaları sürüyor

Belediye yetkilileri, yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi özellikle okul yollarında çalışmaların sürdüğünü ve Bağlar mahallesinde bulunan Çok Programlı Lisede ulaşımın daha kolay sağlanması için alternatif yol açıldığını, Saraykent mahallesi sakinlerinin talebi üzerine ise başlanan yol açma ve refüj yapımı çalışmalarında sona gelindiğini ifade ettiler.

Su çalışması

İlçenin çeşitli yerlerinde   yeni açılan kuyularla  su sıkıntısı giderilmeye çalışılıyor  yeni sondaj çalışmaları ve  çıkan suların şebekeye   bağlanma çalışmaları  devam ediyor .

İlçede belediye olarak çalışmalara aralıksız devam ettiklerini söyleyen Başkan yardımcısı Hasan Karakaş yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Siverek belediyesi olarak ilçemizin muhtelif alanlarında başlattığımız çalışmalarımız sürüyor. Bağlar ve Saraykent mahallerimizde yol açma çalışmalarımız, özellikle Gülabibey ile Kale mahallelerinde kanser riski taşıyan asbest borularında yapılan bakım ve onarımların ardından bozulan alanlardaki beton yapma çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Tabi sadece bunlar değil, kent genelinde başlattığımız kaldırımlardaki karo döşeme ile yine bakım çalışmalarımız var. Çalışmalarını aralıksız sürdüren ekiplerimiz, çok sayıda iş makinesi ile mesai yapıyor” dedi.

muhtelif-semtlerde-calismalar-devam-ediyor muhtelif-semtlerde-calismalar-devam-ediyor (1) muhtelif-semtlerde-calismalar-devam-ediyor (2) muhtelif-semtlerde-calismalar-devam-ediyor (3) muhtelif-semtlerde-calismalar-devam-ediyor (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te yeni piknik ve mesire alanları oluşturuluyor

Siverek ilçe belediyesi vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirerek ilçenin Şanlıurfa karayolu üzerinde bulunan olimpik havuzunda bulunduğu belediye çamlığı olarak bilenen yaklaşık 20 dönümlük alanı piknik ve mesire alanı olarak düzenleyip halkın hizmetine sunacak.     Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkan yardımcısı Murat Eyliyen konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Halkın mesire […]