Yeşil alanlarda damlama ve yağmurlama sistemi kuruluyor

Siverek belediyesi su tasarrufunda bulunmak için bazı park ve orta refüjlerde yağmurlama sistemine geçmeye başladı. Siverek Belediyesi, Şirinkuyu mahallesinde bulunan taziye evi bahçesinde ve orta refüjlerde dikilecek ağaçlar için damlama ve yağmurlama sulama şebekesi döşeme çalışmalarına başladı. İlçede kaldırım üzerinde dikilecek ağaçların sulanmasında daha önce kullanılan tanker araçlarla sulama yönteminin, su israfına ve trafikte tehlikeli olması nedeni ile yağmurlama ve yağmurlama sulama sistemi çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.

Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz, ilçede yeşil alanlarda sulama için su israfını en aza indirmek ve daha modern bir sistem kullanmak için çalışma başlatıldığını söyledi.

Sistemin tüm yeşil alanlarda kurulacağını ifade eden Yılmaz, “Daha önce Şeyh Lütfü caddesinde bulunan orta refüjde damlama sistemi çalışması yaptık. Şimdi de parklarımızda ve yeşil alanlarda damlama ve fıskiye sistemi kurma çalışmalarımız başladı. Bu sistemle gerek su tasarrufunda bulunulması, gerek zamanında sulama yapılarak yeşil alanlarımızın korunması, gerekse de daha modern olması nedeniyle çalışmalarımız devam edecektir” dedi. (Belediye Basın Bürosu)

yesil-alanlarda-damlama-ve-yagmurlama-sistemi-kuruluyor yesil-alanlarda-damlama-ve-yagmurlama-sistemi-kuruluyor (1) yesil-alanlarda-damlama-ve-yagmurlama-sistemi-kuruluyor (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek belediyesi bir ilke daha imza attı

Siverek belediyesi ilçede yaşlı vatandaşların dinlenip kitap ve gazete okuyacağı bir merkez olan yaşam ve kültür evi hizmete açıldı.    Belediye hizmet binasının karşısında bulunan Lami Odabaşı parkının içinde Hizmete açılan yaşam ve kültür evinde özellikle yaşlı vatandaşların yararlanabileceğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları […]