Siverek’te adliye çıkışı kavga: 6 yaralı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Hürriyet Caddesi üzerinde 2 aile fertleri arasında çıkan kavgada 6 kişi taş, sopa ve bıçakla yaralandı.

İlçenin Hürriyet Caddesi üzerinde karşılaşan ve aralarında husumet bulunan Aktan  ile Belen  aile fertleri mahkemeye geldi. İki aile fertleri adliye önünde karşılaştı sözlü başlayan tartışma kısa sürede taşlı sopalı ve bıçaklı kavgaya dönüştü. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri kavga eden tarafları güçlükle ayırdı.

İki aile arasında çıkan kavgada Ş. Yıldız (35) ile M. Delen (28), H. Aktan (25), A. Aktan (36) H. Aktan (27) ve O. Aktan (44) aldıkları taş sopa ve bıçak darbeleri ile vücutlarının  çeşitli yerlerinde yaralandı. Yaralılar polis ekipleri ile ambulanslar tarafından Siverek devlet hastanesine kaldırıldı. Polis ekipleri her hangi bir kavganın meydana gelmesi için çevrede güvenlik önemlileri aldı.

Kavgada şahısların kullandığı sopa, satır ve av tüfeği polis tarafından el konuldu.

Meydana gelen kavgada 2 kişi gözaltına alınırken kavgayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yaralılardan Ş. Yıldız ile A. Haktan’ın ağır yaralı olduğu belirtildi.

siverekte-adliye-cikisi-kavga-6-yarali (1) siverekte-adliye-cikisi-kavga-6-yarali (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Fırat mahallesinde sondaj çalışmaları

Siverek’te yaşanan susuzluk sorunun çözülmesi amacıyla ilçenin muhtelif mahallerinde sürdürülen sondaj çalışmaları devam ediyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesiyle Siverek belediyesinin ortaklaşa yaptıkları çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi koordinatörü Nuri Kapanoğlu çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Belediye Başkanımız sayın Resul Yılmaz’ın […]