Siverek belediyesinden her okula çeşme

Siverek Belediyesi öğrencilerin sağlıksız olan depo sularını içmelerini önlemek amacıyla ilçede bulunan okul bahçelerine çeşme yapacak.

Siverek Belediye Başkanlığınca hazırlanan tek tip çeşme projesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticileriyle tespit edilecek alanlara kurulacak çeşmelere şebeke suyu verilerek öğrencilerin depo suları yerine şebeke suyu tüketmeleri sağlanacağı belirtildi.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Siverek Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz kendisinin de öğretmenlik yaptığı dönemlerde öğrencilerinin lavabolardaki musluklardan akan depo suyunu kullanmalarını doğru bulmadığını ifade ederek şunları kaydetti  “Çocuklarımızın daha sağlıklı su tüketmeleri için ilçe merkezinde bulunan tüm okullarımızda çeşme yaparak, lavabolardaki depo suyunu kullanmalarının önüne geçeceğiz, ilçede eğitim alanlarının sağlıklı bir yapıya kavuşması amacıyla, yapımı yeni tamamlanmış ve çevre düzenlemesi yapılmamış bazı okullarımızda çevre düzenleme çalışmamız da oldu. Bazı okullarımızda ise bu çalışmalarımız devam etmekte. Bütün bunların yanında eğitim-öğretim yılı başlamadan yolu olmayan bazı okullarımız da yol açma çalışmalarımız oldu. Bu anlamda imkânlarımız ölçüsünde eğitime her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Okul yöneticileri çeşme projesi ve okullarında yapılan çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmalardan dolayı Başkan Yılmaz teşekkür ederek, “Okullara ayrılan bütçe kısıtlı. Bu bütçe ile çok fazla çalışma yapmamız mümkün olmuyor. Belediye Başkanımız Resul Yılmaz eğitimci kimliğinden ötürü, eğitim konusunda oldukça duyarlı. Kendisine eğitim kurumlarında başlattığı çalışmalarından ötürü teşekkür ederiz”

siverek-belediyesinden-her-okula-cesme (1) siverek-belediyesinden-her-okula-cesme (2) siverek-belediyesinden-her-okula-cesme (3)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gönüllüler kırsal alanda okul boyadı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde AK Parti ilçe Gençlik kolları başkanlığı ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte sürdürdüğü  ’Okullarımızı Güzelleştirelim’’ projesi kapsamında köy okullarının boyama çalışmaları devam ediyor. Gönüllüler daha önce yaptıkları çalışmalarla dört okul boyadı okulların kütüphanelerine kitap desteği sağladı. Gönüllüler bu kez Kampanya kapsamında ilçeye 40 Km uzakta bulunan Bahçe […]