Hacı Ömer camisinde restorasyon

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Hasan çelebi Mahallesinde bulunan vatandaşlar tarafından Hacı Pınar cami olarak bilinen 1800 yıllarda yapıldığı tahmin edilen Hacı Ömer cami aslına uygun olarak restore edilemeye başlandı.

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğünce restorasyonu yaptırılan cami adeta yeniden inşa edilecek. Restorasyon çalışmalarını sürdüren inşaat şirketi yetkililerin camide ki yenileme çalışmalarının aslına uygun olarak yapılmaya başlandığını caminin zemininin yaklaşık 70 santim eşilerek ilk zeminine ulaşıldığını caminin tahta direkli çatısının yeniden aslına uygun tahtadan yapılacağını çalışmaların yaklaşık bir yılda tamamlanıp caminin ibadette açılacağının belirttiler. (Haber: Şükrü Dolaş)

haci-omer-camisinde-restorasyon haci-omer-camisinde-restorasyon (1) haci-omer-camisinde-restorasyon (2)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Yılmaz: 'Memba kalitesinde su vereceğiz'

Yıllardır susuzluk çeken Karacadağ bölgesinden bulunan köylüler Büyükşehir Belediyesi (ŞUSKİ)  ile Siverek Belediyesinin çabaları ve çalışmaları sonucu suya kavuştular. İlçeye yaklaşık 50 Km uzakta bulunan 170 hane ve yaklaşık 1600 nüfusa sahip Küptepe Mahallesinde yapılan sondaj çalışmaları olumlu sonuç verdi. Mahallede açılan iki yeni sondaj kuyusundan saniyede 85 litre su […]