Siverek’te 71 bin 689 öğrenci ders başı yaptı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 2014- 2015 eğitim ve öğretim yılı Cumhuriyet alanında bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakıldı, çelenk töreninin ardından İlçenin Hasan Çelebi Mahallesinde bulunan Yavuzselim ilkokulunda düzenlenen törenle öğrenciler ders başı yaptı.

Düzenlenen eğitim haftası törenine ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Yeşiltaş, İlçe kaymakamı Hamza Erkal öğrenciler ve veliler katıldı. Hafta nedeniyle ilçe Milli eğitim Müdürü Yeşiltaş ile ilçe Kaymakam Erkal birer konuşma yaptı.

İlköğretim haftası nedeniyle bir konuşma yapan Hamza Erkal burada yaptığı konuşmada toplumların kalkınmasında eğitimin önemini belirten bir konuşma yaptı. Erkal konuşmasında şöyle dedi” sanırım eğitimin önemini bilmeyen yoktur, eğitime önem vermeyen bir milletin başarı şansı yoktur, bu nedenle eğitime önem veren ülkeler arasında bulunmak zorundayız, çünkü içinde bulunduğumuz çağ bilgi çağıdır. Siverek’te birçok yeni okullar yaptık, bazı okullar eğitime açıldı bazılarının yapımı devam ediyor, bu okulların tamamlanmasıyla fiziki yapıyı tamamlamış olacağız, fiziki yapının tamamlanmasıyla eğitimi bir üst seviyeye çıkarmamız için yeterli değil, eğitimi üst düzeye çıkarmak için eğitim camiasının velilerin ve öğrencilerin gayretiyle mümkün olur, bu güçler birlikte çalışmazsa eğitimin başarılı olması mümkün değil, çocuklarımız geleceğimizdir onlara önem vererek, her öğrencinin bir hazine olduğu bilinciyle hareket etmeliyiz, çocuklarımızın öz güven vermeliyiz, onları cesaretlendirmeliyiz, sosyalleşmeleri, hem bilgiyi öğrenmeleri adına onları özgür bireyler olarak yetiştirmeliyiz, yasaklarla öğrencilerin çerçevelerini daraltmamalıyız, çocuklarımızı yasaklarla daraltmamlayız, okulları bir hapishane öğretmenlerin ise birer gardiyanmış gibi darılmamasınız, özgürce davranmaları için kendilerini ifade etmeleri için onları sizler teşvik etmelisiniz”    

Siverek’te 4 bin 195 anasınıfı, 56 bin 830 ilkokul, 10 bin 664 orta öğretim olmak üzere ilçede 71 bin 689 öğrenci bugün derse başladı.   (Haber: Şükrü Dolaş)

siverekte-71-bin-689-ogrenci-ders-basi-yapti siverekte-71-bin-689-ogrenci-ders-basi-yapti (2) siverekte-71-bin-689-ogrenci-ders-basi-yapti (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hatipoğlu ailesinin acı günü

İlçemiz Dönemeç köyünde yaşayan arap asıllı köklü Siverek ailesinden olan Hatipoğlu ailesinin acı gününde dostları yalnız bırakmadı.  Dönemeç köyünde yaşayan Doktor İbrahim Hatipoğlu’nun annesi AK Parti Belediye Meclis üyesi aynı zamanda Belediye Meclisi Başkan vekili olan Hamdi Hatipoğlu’nun kayınvalidesi olan Hacı Zehra Hatipoğlu dün gece köydeki evinde fenalaştı yakınları tarafından […]