En yaşlı hacı Leyla nine vefat etti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Gülabibey mahallesinde oğlu ve torunlarıyla birlikte yaşamını sürdüren Özlahlan, resmi nüfus kayıtlarına göre 1902 yılında dünyaya gelen. Türkiye’nin en yaşlı hacı unvanını alan Leyla Özlahlan 112 yaşında vefat etti

    Oğlu ve geliniyle birlikte hacca gitmenin hazırlığını yaptığı sırada Diyanet İşleri Başkanlığının kurasında adının çıkmadığını öğrenen Özlahlan, büyük üzüntü yaşadığı sırada Hac Genel Kurul kararıyla Türkiye’nin en yaşlı hacısı olma özeliği taşıyan Leyla Nine kurul üyeleri tarafından refakatçisi ile birlikte hacca gönderme kararı almış, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Leyla Ninenin Hac masraflarını üstlenmişti.

Leyla Özlahlan oğlu Şeyhmus Özlahlan’ın refakatiyle 26 Ekim 2011 tarihinde Şanlıurfa kafilesiyle birlikte kutsal topraklara hareket etmişti.

Leyla Özlahlan 109 yaşında Türkiye’nin en yaşlı hacısı unvanını alarak hac vazifesini yerine getirip sağ salim memleketine dönmüştü.  Eşini 28 yıl önce kaybeden Leyla nine 3 çocuk ve 10 torunu ile büyük oğlu Şeyhmus Özlahlan’la birlikte yaşıyordu.

Bir hafta önce solunum sıkıntısı tanısıyla Siverek devlet hastanesinde tedavi altına alınan Leyla Nine dün akşam saatlerinde 112 yaşında yaşama gözlerini yumdu.

Leyla ninenin cenazesi ikindi namazını müteakip Abdulkadir Geylani camisinde kılınacak cenaze namazının ardından asri mezarlıkta defin edileceği belirtildi. (Haber: Şükrü Dolaş)

en-yasli-haci-leyla-nine-vefat-etti en-yasli-haci-leyla-nine-vefat-etti (4) en-yasli-haci-leyla-nine-vefat-etti (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Muhtarların ikinci nöbetçi eczane talebi

Siverek belediye başkanı Avukat Resul Yılmaz, ilçe merkezinde bulunan muhtarlarla bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı. İlçenin Hürriyet caddesinde bulunan belediye binasına gelen muhtarlarla makam odasında 1 saate yakın görüşen Başkan Yılmaz muhtarların istek ve taleplerini dinlediğini ifade ederek yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Muhtarlarımıza bugüne kadar yaptığımız hizmetleri anlatarak kendilerinin […]