Hayvan pazarında çevre düzenleme çalışmaları

Siverek belediyesi ilçe ekonomisinin iki ana unsurundan biri olan canlı hayvan pazarındaki çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçenin Fırat mahallesinde bulunan canlı hayvan pazarında esnafın yoğun talebi üzerine başlatılan çevre düzenleme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çeşitli sebeplerle bozulan ve tahrip edilmiş tuvaletlerde bakım ve onarım çalışmalarının ardından zeminde başlatılan beton yapma çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz, “Uzun süre önce inşa edilmiş ve bakımsızlıktan tahrip olan lavabolarda yaptığımız bakım ve onarım çalışmalarının ardından, hayvan pazarımızın zemininde çalışma başlattık. Pazar esnafımızın kışın çamur, yaz aylarında ise tozdan rahatsız olduklarını belirtmeleri üzerine yaptığımız çalışmada, Pazar yerinin alt yapısını geliştirerek toprak zemini beton yaptık. Çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından çalışmalarımızı tamamlayacağız” dedi.

            Hayvan pazarı esnaflarından Eyüp İpeksatan yaptığı açıklamada, “Kış aylarında çamurdan, yaz aylarında toz bizleri çok rahatsız ediyordu. Belediye Başkanımız Resul Yılmaz pazarın zeminini beton yaparak bizi büyük bir sıkıntıdan kurtardı, kendisine teşekkür ederiz” dedi.

hayvan-pazarinda-cevre-duzenleme-calismalari hayvan-pazarinda-cevre-duzenleme-calismalari (1) hayvan-pazarinda-cevre-duzenleme-calismalari (2)

WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kamyon Tankerle çarpıştı: 1 kişi yaralandı

Siverek-Diyarbakır karayolunda meydana gelen trafik kazasında akaryakıt tankeri ile kum yüklü kamyonun çarpışması sonucu bir kişi yaralandı. Şans eseri tankerin boş olması olası bir facianın önüne geçti.    Edinilen bilgilere göre Siverek Diyarbakır karayolunu 6 Km’si şehir çöplüğünün yanında sabah saat 0’4 sularında meydana gelen tarik kazasında aynı istikamete hareket […]