Kurban bayramı hazırlıkları tamamlandı

Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, vatandaşların sağlıklı bir ortamda kurbanlarını kesmesi adına tüm hazırlıkların tamamlandığını belirtti.

Baydilli, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye olarak ilçede bayram öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığını ve bayrama hazır olduklarını ifade etti.

Hazırlıklar kapsamında ilçe genelinde geniş kapsamlı bir temizlik çalışması yapıldığını ifade eden Baydilli, şunları kaydetti:

“Canlı hayvan pazarının yanında aynı anda 20 kurbanın kesilebileceği alan oluşturduk. Kurban kesim bölgelerindeki lambalar elden geçirildi. Vatandaşların kurban atıklarını koymaları için muhtarlıklara 5 bin büyük boy poşet dağıtıldı. Bayramın birinci günü Ağaçhan Parkında belediye başkanımızın da katılımıyla halk bayramlaşması yapılacak. Bayram sürecince temizlik işleri ve zabıta ekiplerimiz görevleri başında olacak, şimdiden tüm vatandaşlara hayırlı bayramlar diliyorum.”

kurban-bayrami-hazirliklari-tamamlandi kurban-bayrami-hazirliklari-tamamlandi (1) kurban-bayrami-hazirliklari-tamamlandi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te Amatör Spor Haftası etkinlikleri

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Sergi, Antrenörler Ahmet Baldemir, Âdem ANLI ve Rıdvan Emişçi’nin katılımlarıyla ile 30 EYLÜL – 06 EKİM 2013 tarihleri arasında ilçemizde kutlanacak olan Amatör Spor Haftasına yönelik bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. İlçe Müdürü Mehmet Sergi yaptığı açıklamada “Spor Genel Müdürlüğümüzün 2014 yılı faaliyet programı […]

Benzer Haberler