Suriyelilere banyo ve çamaşırhane hizmeti

Siverek belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında aldığı bir kararla ülkelerindeki iç savaştan kaçıp Siverek ilçesinde yaşamaya başlayan Suriyeli Mülteci aileleri sosyal yaşamlarını iyileştirmek amacıyla çalışma başlattı.

İlçenin Hacıömer Mahallesinde bulunan aynı anda 20 ailenin faydalanabileceği modern çamaşırhane ile Camikebir Mahallesi Kızılay iş hanında bulunan kadınlar ve erkekler için iki belediye banyosu her Çarşamba günü Suriyeli mültecilerin hizmetine sunuldu.

   İlçede yaşayan yaklaşık beş bin Suriyeli mülteci için ücretsiz banyo ve çamaşırhane hizmeti verilmeye başlandığını belirten belediye başkan yardımcısı Hasan Baydilli yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bilindiği üzere ülkemiz Suriye sınırında kirli bir savaş sürdürülmektedir. Bu savaştan dolayı ilçemiz Siverek’e gelmek zorunda kalan Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını tespit ve temin etmek amacıyla Siverek Belediyesi olarak bir takım çalışmalar yapmaktayız, yaptığımız inceleme ve çalışmalarda öncelikle Suriyeli kardeşlerimizin temizlik ihtiyaçlarının ve gerçekten gıda, giyim anlamında ihtiyaçlarının olduğunu tespit ettik ilk başta sağlık ve temizlik anlamında Suriye’den gelen kardeşlerimize belediyemize ait Kızılay banyosunun haftada bir gün tam gün olarak hem bayanlar ve hem de erkekler olmak özere Çarşamba günleri ücretsiz olarak kendilerine tahsis etmiş bulunmaktayız.

Ayrıca Siverek belediyesine ait çamaşırhanede günün mesai saatlerinin tümünde Suriyeli kardeşlerimizin çamaşırlarını yıkayarak, kurutarak kendilerine teslim ediyoruz. Ayrıca yine ilçemizde Siverek belediyesi olarak gıda bankası kurma çalışmalarına başladık inşallah en kısa zamanda faaliyete koyacağız ayriyeten yapmış olduğumuz yardımların dışında gıda bankasının kanalı ile de bu kardeşlerimize düzenli olarak gıdalarını, ihtiyaçlarını temin etmek üzere kısa zamanda devreye koyacağız”

suriyelilere-banyo-ve-camasirhane-hizmeti suriyelilere-banyo-ve-camasirhane-hizmeti (1)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te yoğun toz bulutu etkili oluyor

Siverek ilçesinde sabah saatlerinde başlayan toz bulutunun, Suriye yönünden geldiği belirtildi. Siverek ilçesinde Sabah saatlerinde başlayan toz bulutunun, Suriye yönünden geldiği belirtildi. Oluşan toz bulutu, rüzgarın çıkması ile birlikte zaman zaman görüş mesafesini azaltıyor. Toz bulutu etkisini artırmaya başlayınca, araçların üzeri ise toz ile kaplandı. Toz bulutunun akşam saatlerinde etkisini […]