Yolu olmayan köylüler yola kavuşuyor

Büyükşehir belediyesi ile Siverek Belediyesi ilçeye bağlı kırsal mahallerin yol yapım çalışmalarına başladı. Büyükşehir ile Siverek belediyesinin bu yıl ihalesini yaptığı ve yapım çalışmalarına başladığı 175 kilometrelik beton yol  yapımına  başladı.

Erkonağı mahallesindeki grup yolu yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Büyükşehir Belediyesiyle birlikte yarım asırdır yolu bulunmayan köylerin yollarını yapmaya başladık. Şuanda yolların dolgu bölümünü yapıyoruz ardından alt zeminine demir döşeyip 15 santim beton dökeceğiz. Köy yollarının yanı sıra ilçemizde bu yıl eğitim öğretime başlayan okullarımızın asfalt yolla bağlantısı bulunan kısımları da asfalt yapıyoruz. Yol yapım çalışmalarımız merkez ve kırsal mahallerimizde devam ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Camilerde lokum ve gül suyu dağıtıldı

Bu yıl 13–19 tarihleri arasında kutlanan Cami ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Siverek’te konferans verildi camilerde lokum ve gül suyu dağıtıldı. İlçenin Yeni Şehir Mahallesinde bulunan Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen konferansta Bahçelievler Camii imam-hatibi Abdülkadir Yağma “Cami ve Gençlik”  konulu konferans düzenledi. Konferansın açış konuşmasını yapan Gençlik […]