Camilerde lokum ve gül suyu dağıtıldı

Bu yıl 13–19 tarihleri arasında kutlanan Cami ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Siverek’te konferans verildi camilerde lokum ve gül suyu dağıtıldı.

İlçenin Yeni Şehir Mahallesinde bulunan Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen konferansta Bahçelievler Camii imam-hatibi Abdülkadir Yağma “Cami ve Gençlik”  konulu konferans düzenledi.

Konferansın açış konuşmasını yapan Gençlik Merkezi müdürü Fikre Aslanparçası gençlerin genç yaşta camiyle buluşmasının önemine dikkat çekerek konferansa katılımlarından dolayı gençlere teşekkür etti.

Yusuf Sami İmam Hatip Lisesi öğrencisinin Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansa konuşmacı olarak katılan Abdülkadir Yağma, Ayet ve hadisler ışığında gençlere tavsiyelerde bulundu. Günümüz gençliğinin karşı karşıya kaldığı tehlikelere dikkat çeken Yağma, camilerle barışık gençliğin bu tehlikelerle baş edebileceğini Genç sahabelerin hayatından kesitler sunan Yağma, gençlerin hayatlarını nerede geçirdiklerinden ve öğrendikleri bilgileri nerelerde kullandıklarının önem arz ettiğini söyleyerek arkadaş seçimi ve uyuşturucuya bulaşmama konusunda uyarılarda bulundu.

Etkinlikler kapsamında ayrıca  Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi, Yusuf Sami İmam Hatip Lisesi ve Siverek Anadolu İmam Hatip Liselerinin organizasyonuyla Siverek Ulu Camii, Sulu Camii, Bahçelievler Camii ve Abdülkadir Geylani Camiilerinde Cuma Namazı çıkışı cemaate gül suyu ve lokum ikramında bulunuldu. (Haber: Şükrü Dolaş – Cuma Sarı)

camilerde-lokum-ve-gul-suyu-dagitildi (1) camilerde-lokum-ve-gul-suyu-dagitildi (3) camilerde-lokum-ve-gul-suyu-dagitildi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te 'Her Okul Bizimdir' kampanyası

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan Türk Eğitim Sen şubesinin üyeleri son günlerde Güneydoğu Anadolu bölgesinin bazı yerlerinde eylemcilerin okul yakmalarına karşın Sendika Siverek ilçesinde” Her okul Bizimdir” kampanyası başlatarak ilçede tamiratı ve boya gereken okulları onarıp boyayamaya başladı. Kampanya kapsamında ilçeye bağlı 40 km uzakta bulunan Küptepe Anaokulunun çatısını onarıp okulun […]