Siverek’te 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Fakültesi kuruluyor

Siverek Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz, makam odasında yaptığı basın açıklamasıyla Siverek’te Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu (Fakülte)  kurulması çalışmalarının başladığını söyledi.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, belediye olarak uygulamalı bilimler fakültesinin ilçede kurulması için çalışmaları yakından takip edip çalışmalara belediye olarak destek vereceklerini ifade ederek şunları kaydetti:

“İlçemizde uygulamalı meslek yüksek okulunun kurulması çalışmaların sürdüren hemşerimiz Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) üyesi Dicle Üniversitesi Dâhiliye Ana Bilim Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz, Şanlıurfa Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu tarafından Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu kuruluş çalışmaları sürdürülüyor. Belediye olarak bu çalışmalardan mutluluk duyduğumuz çalışmaların her safhasında destekleyeceğiz. Siverek için bu çalışmayı yapan değerli bilim adamlarımıza ve milletvekilimize teşekkür ediyoruz”

siverekte-4-yillik-bilimler-fakultesi-kuruluyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te bayanlar için taziye evi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde belediye bayanlara yönelik hizmetlerinde bir yenisini ekleyerek ilçede ilk kez bayanlar için bir taziye evini hizmete açtı. Taziye evinin hizmete hazır olduğunun belirten Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Belediyemiz tarafından halkın hizmetine sunulan 8 taziye evi bulunuyor bu taziye evlerinin tamamı […]