Siverek’te bayanlar için taziye evi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde belediye bayanlara yönelik hizmetlerinde bir yenisini ekleyerek ilçede ilk kez bayanlar için bir taziye evini hizmete açtı.

Taziye evinin hizmete hazır olduğunun belirten Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Belediyemiz tarafından halkın hizmetine sunulan 8 taziye evi bulunuyor bu taziye evlerinin tamamı erkeklere yönelik taziye evleriydi. İlçede son yıllarda artan dikey yapılaşmanın sonucunda kadınlar içinde bir taziye evi açma yönünden Siverekli bayanlardan talep geldi. Bayanların talebini dikkate alarak ilçemiz Haliliye Mahallesi Uçar Caddesi üzerinde bayanların kullanacağı bir taziye evini hizmete sunduk. İsteyen bayanlar  taziye evinin  ücretsiz olarak  kullanabilecekler, diğer  mahallerimizde de  çalışmalarımız devam edecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gönüllüler okulları güzelleştirmeye devam ediyor

Türk Eğitim-Sen Siverek Şubesi, “Her Okul Bizimdir” kampanyası kapsamında ilçede boyadıkları okulların çevre düzenlemesini yapıyor. Sendika üyesi bir grup, geçen hafta Küptepe Anaokulu’nu boyadıktan sonra bu hafta da ilçeye 20 kilometre uzaklıktaki Güvercin Mahallesi İlkokulunu ziyaret etti. Burada okulun eskiyen boyalarını yenileyen grup, okul öğrencilerinin yardımıyla çevre düzenlemesi çalışması yaptı. […]