Gönüllüler okulları güzelleştirmeye devam ediyor

Türk Eğitim-Sen Siverek Şubesi, “Her Okul Bizimdir” kampanyası kapsamında ilçede boyadıkları okulların çevre düzenlemesini yapıyor.
Sendika üyesi bir grup, geçen hafta Küptepe Anaokulu’nu boyadıktan sonra bu hafta da ilçeye 20 kilometre uzaklıktaki Güvercin Mahallesi İlkokulunu ziyaret etti. Burada okulun eskiyen boyalarını yenileyen grup, okul öğrencilerinin yardımıyla çevre düzenlemesi çalışması yaptı.

Bahçesini ağaçlandırdıkları okulda gruptakiler, öğrencilerle uçurtma uçurdu.

Çalışmaları inceleyen Kaymakam Hamza Erkal, sendika üyelerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek, benzer faaliyetlerin diğer sendikalara örnek olmasını diledi.

Okullara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Erkal, eğitimin bir parçası olan sendikaların bu yöndeki çalışmalarının takdir edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Erkal, sendika üyelerinin geçen hafta bir okulu daha boyadığını anlatarak, şöyle devam etti:

“Buradaki amacımız eğitimin bir parçası olan sendikaların okullara el atmasıdır. Onlar da işe başladı, geçen hafta bir okulumuzu boyadıktan sonra bugün de ikinci okulumuzu boyadılar. Kendilerini tebrik ediyorum, çok güzel bir çalışma yaptılar. Çalışmaların diğer sendikalara örnek olmasını diliyorum. Kendilerine destek sağlıyoruz, tek amacımız okullara sahip çıkılması ve bu çalışmaların örnek olmasıdır. Çalışmalara katılmak isteyen diğer sendikalara da destek vereceğiz.”

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Şengül de IŞİD bahanesiyle yapılan gösterilerde eğitim kurumlarının hedef alınmasına dikkati çekmek amacıyla kampanya başlattıklarını söyledi.

Her kesimden kampanyaya destek verilmesini beklediklerini vurgulayan Şengül, okullardaki eğitim faaliyetlerinin aksamaması için çalışmaların hafta sonu gerçekleştirildiğini bildirdi.

Kampanya kapsamında ikinci okulu boyadıklarını belirten Şengül, onarıma ihtiyaç duyan 10 okulda daha benzeri faaliyette bulunacaklarını sözlerine ekledi. (Haber: Şükrü Dolaş)

gonulluler-okullari-guzellestirmeye-devam-ediyor gonulluler-okullari-guzellestirmeye-devam-ediyor (1) gonulluler-okullari-guzellestirmeye-devam-ediyor (2) gonulluler-okullari-guzellestirmeye-devam-ediyor (3) gonulluler-okullari-guzellestirmeye-devam-ediyor (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gülpınar Ve Önen’den Kayral ailesine ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar ve Abdülkadir Emin Önen, Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkan Vekili Ahmet Kayral’ın davetine icabet ederek gündemdeki konular hakkında fikir alış verişinde bulundu.  TBMM ve Yurtdışı görevlerinden fırsat buldukça seçim bölgeleri olan memleketleri Şanlıurfa’ya gelerek STK, oda, resmi kurumlar, parti teşkilatları, ev ve esnaf […]