Siverek’te 29 Ekim Cumhuriyet bayramı coşkusu başladı

29 Ekim Cumhuriyet bayramı etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde de 28 Ekim’de çelenk bırakma töreniyle başladı.

İlçenin Cumhuriyet alanındaki çelenk bırakma törenine İlçe Kaymakamı Hamza Erkal, Siverek Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz, Siverek 107 Topçu Alay Komutanı Topçu Kurmay Albay Abdullah Özkantar, Daire Amirleri, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Atatürk anıtına çelenk konulması ardından saygı duruşu ve istiklal Marşı okundu, çelenk töreninin ardından 29 Ekim Cumhuriyet bayramı etkinlikleri programı yarın saat 09.00’da tebrik töreni ve etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtında devam edecek. (Haber: Lütfü Yalgı)

siverekte-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-coskusu-basladi siverekte-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-coskusu-basladi (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te deniz balığı mevsimi başladı

Açık denizlerde balık av sezonunun açılması ile birlikte balık severler tezgahlara gitmeye başladı. İlçenin Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Kasaplar çarşısında balık satıcılığı yapan Müslüm Şirin havaların soğuması ile beraber balığın artacağını söyledi. İlçenin tek deniz balığı satıcısı havaların soğumaya başlamasıyla birlikte aylardır boş duran tezgâhlarını denizden elde edilen çeşitli balıklarla […]