Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
» 
AK Parti Siverek İlçe Başkanı görevinden istifa etti
a aa
Tarih : 15 Kasım 2018 16:31

AK Parti Siverek İlçe Başkanı görevinden istifa etti

AK Parti Siverek İlçe Başkanı görevinden istifa etti
AK Parti Siverek İlçe Başkanı görevinden istifa etti
reklam

AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, görevinden istifa etti.

Teşkilat binasında düzenlenen basın açıklamasıyla AK Parti Genel Merkezi’nden onay alarak görevinden istifa ettiğini belirten İlhan Çelik, ilçe başkanlığı görevi süresince hizmet etme dışında hiçbir gayesinin olmadığını, partisinin çizdiği yolda ilerlediğini söyledi.

2011 yılından geldiği ilçe başkanlığı görevi döneminde aktif olmaya çalıştığını da söyleyen Çelik, şunları söyledi: Bugün burada sizlere, 17.04.2011 tarihinde devralmış olduğum Adalet Ve Kalkınma Partisi Siverek İlçe Başkanlığı Görevimden AK Parti Genel Merkezi,Milletvekilimiz Sayın Kasım Gülpınar ve İl Başkanımız Sayın Bahattin Yıldız’ın rızası ve onayıyla İstifa ettiğimi açıklamak üzere toplandığımızı beyan etmek isterim. Ayrıca kısa bir açıklama yapmayı da borç biliyorum. Şu kadarını söyleyeyim ki; görev yaptığımız zaman zarfında Milletvekilimiz Sayın Kasım Gülpınar ile birlikte yaptığımız çalışmaları, hizmetlerimizi başka bir platformda siz hemşerilerimizin takdirlerine ayrıca arz edeceğim.

Değerli dava arkadaşlarım ve Saygıdeğer hemşerilerim, İlçe Başkanlığı görevim süresince sizlerin hizmetkarı olma amacı dışında hiçbir gayemin olmadığını, partimin bana çizmiş olduğu yolda sizlerle birlikte yürümeyi şiar edindiğimi özellikle belirtmek isterim.

Saygıdeğer Hemşerilerim, Mevlana’nın “Her yerde olmak istersen, gönüllere gir ,zira sevenler sevdiklerini gönüllerinde taşırlar” sözünü , özümsemiş biri olarak biricik gayem gönüllere girebilmek adına elimden geleni yapabilmekti. Eğer azıcıkta olsa bunu yapabilmiş isem bugün buradan bahtiyar olarak ayrılacağımı ifade etmek isterim.

Değerli dava arkadaşlarım ve kıymetli hemşerilerim; İlçe Başkanlığı görevini üstlendiğimde sorumluluğumun bilincinde ve görevimin ağırlığının idrakindeydim. Ama bu zorluğu sizlerin Partimize gösterdiği teveccüh ve destekleri sayesinde hafifletebildiğimizi özellikle vurgulamak isterim. Allah hepinizden razı olsun.

İnsanlar; doğduğu, yaşadığı ve birlikte nefes aldığı kişilerle bir anlam ifade eder. Ve insan bir yola çıkarken “yolda bulduklarını yola çıktıklarına tercih edecek kadar nankör olmamalıdır “düşüncesini Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın tavsiyeleri üzerine asla unutmadığımı ve hayatımın her alanında tatbik etmeye çalıştığımı bilmenizi isterim.

Yapılan tüm genel ve yerel seçim süreçlerinde desteklerinizle yanımızda oldunuz. Karşılaştığımız sıkıntılarda, FETÖ İhanet şebekesinin teşebbüs ettiği kanlı darbe girişiminde çağrılarımıza yanıt verip yalnız bırakmadınız. Minnettarım.

Fakat birkaç şeyi de özellikle siz değerli hemşerilerimle paylaşmak isterim; Bizler, birer emanetçiyiz. Bize verilen kuzuyu çalma düşüncesinde olmadık, Sultan olmak gayemiz de olmadı ,zira biz hizmetkarınız olmayı görev bildik. Hal böyle iken, enaniyet sarmalında; ben yaptım, ben ettim, bensiz olmaz gibi üst perdelerden dem vuranlardan da olmadık ve şunu aklımızdan hiç çıkarmadık; Halk, yöneticilere verilmiş bir emanettir, biz emanete ihanet edenlerden olmadık. Rabbim bizi bundan korusun. Bu nedenledir ki; göreve başladığımız günden beri, her türlü cefakarlığı sergilemiş Kadın Kollarımızın emeği önünde saygıyla eğiliyorum, Gençlik kollarımız ve tüm teşkilatımızın emeklerine karşılık şükranlarımı sunuyorum. Bu süreç birlikte göğüslediğimiz bir süreçti, hep birlikte mücadele verildi ve hep birlikte hedeflere ve başarılara yüründü. Ama mutlak zaferin Allah’ cc ye ait olduğunu da ısrarla belirtmek isterim.

Saygıdeğer hemşerilerim, görev yaptığım dönemde, gönüllerinize dokunmak için elimden geleni yaptığımı bilmenizi isterim, yapabilmişsem ne mutlu bana. İnsan olmaya dair hatalarımız, ihmallerimiz muhakkak ki olmuştur fakat bir eksikliğimiz, yetişemediğimiz ve istemeyerek üzdüklerimiz olmuşsa da kendilerinden kusurumuzu bağışlayıp haklarını helal etmelerini diliyorum.

Bu minvalde bugüne kadar bana bu görevi layık gören Başta Sayın Cumhurbaşkanım ve Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’a , Genel Merkez Teşkilat Başkanlarımıza, her konuda yardımlarını esirgemeyen ve sürekli yanımızda duran ,Şehrimizin her türlü sorununda zaman sınırlaması olmaksızın ulaşabildiğimiz AB Uyum Komisyon Başkanı Milletvekilimiz Sayın Kasım Gülpınar’a, İl Başkanlarımızdan Sayın Yusuf Eğilmez’e, Sayın Zeynel Abidin Beyazgül’e, Sayın Bahattin Yıldız’a ve tüm dava arkadaşlarıma saygılarımı sunarım. Bundan sonraki yaşantımda da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Milletvekilimiz Sayın Kasım Gülpınar’ın yanında olacağımı da ayrıca ve özellikle beyan etmek isterim. Vefanın, ahde vefanın ne olduğunu bilen birisi olarak huzurlarınızdan ayrılıyorum.”

2019 Mart yerel seçimlerinin ardından 3 dönem kuralı nedeniyle görev süresinin dolduğunu dile getiren Çelik, belediye başkan adayı ve teşkilatın birlikte hareket etmesi açısından istifa ettiğini belirtti.

Yerel seçimlerde aday adayı olmayacağını belirten Çelik, partisine hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Çelik, konuşmasının ardından istifa dilekçesini AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Sami Özbek’e verdi.

Daha sonra parti teşkilatıyla vedalaşan İlhan Çelik, helallik isteyerek teşkilat binasından ayrıldı.

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • AK Parti Siverek’te Şeyhmus Aydın dedi

   AK Parti Siverek’te Şeyhmus Aydı...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde uzun zamandır merakla beklenen AK Parti'nin belediye başkan adayı açıklandı. Şanlıurfa'da uzun süredir açıklanması beklenen ilçe belediye başkan adayları bugün AK Parti...

  • Kar nedeniyle aç kalan yaban hayvanları unutulmadı

   Kar nedeniyle aç kalan yaban hayvanlar...

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle aç kalan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı. Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan ve yer yer bir buçuk metreye ulaşan kar...

  • Elektrik kesintilerine anında müdahale ediliyor

   Elektrik kesintilerine anında müdahale...

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ekipler, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanan elektrik kesintilerine yönelik çalışma yürütüyor. Dicle Elektrik (DEDAŞ) ekipleri, bölgede ağır kış koşullarına...

  • Davul zurna eşliğinde kayak yaptılar

   Davul zurna eşliğinde kayak yaptılar

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde hafta sonunu değerlendirerek kayak yapmaya gelen vatandaşlar, kar üzerinde davul zurna eşliğinde halay çekerek eğlendi. 1919 rakımlı kayak merkezinde hafta sonunu...

  • Siverek-Der basın mensuplarını ağırladı

   Siverek-Der basın mensuplarını ağırladı

   Siverek Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Siverek-Der) ilçedeki yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle tarihi Paşa Konağı...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR