Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
 » 
Ayak Oyunları
a aa
02 Ocak 2017 16:21
Mehmet Sezgin
Mehmet Sezgin Ayak Oyunları

 

Değerli okuyucular, sosyal medyada görenleriniz olmuştur, kısa bir süre önce siverekhaber.com sitesi ile yollarımızı ayırdık, bundan sonra köşe yazılarım sivereksonhaber.com sitesinde yayımlanacaktır.

Konumuz tabi ki site değişmem değil, sadece belirmek istedim,  ama çok çabuk fikir değiştirenler, yağmura göre tarlasını taşıyanlar ve dansöz gibi kıvıranların yanında benim bir site ile yollarımı ayırmam çokta abes durum değil.

Uzun yıllar oldu ilçede gazetecilik yapıyorum, bu işi yaparken dürüstçe yapmaya ve ekmeğimize, çoluk çocuğumuzun rızkına baktık ve çoluk çocuğumuzun rızkı söz konusu olduğunda bazı şeyleri görmezden gelip ekmeğimize baktık.

2014 yerel seçimlerin ardından çok haksızlığa maruz kaldım. Fırsat bulmuşken iftira atan, bilmeden araştırmadan şuursuzca yalan beyanda bulunan ve günümüze kadar kulağına gelen sürekli bir sözcük, eski yönetimin adamıdır Bucak’lıdır.

Eski yönetim zamanında işe girmişsem, kadro almışsan, ekmeğimi kazanmışsan otomatikman hain ve potansiyel ispiyoncuyum.

Siverek’te belli başlı aşiretler var ve herkes bir aşirete mensuptur. O onun adamı, bu şunun adamı yorumunu yapacağınıza kimin adamından çok, o insanın adamlığına bakın derim.

Ben büyüklerimden şunu öğrendim, ekmek yediğin tabağa kesinlikle kirletme. Ben bu kurumdan ekmeğimi kazanıyorsam çoluk çocuğumun rızkını kazanıyorsam ihanet etmem.

Seçimi kaybetmiş yönetimi devretmiş bir yönetimin üzerinden 3 yıla yakın bir süre geçmesine rağmen eski yönetimin adamıdır, korkusu ile suçlu gözü ile bakan yorum yapan arkadaşların olması çok acı.

Her şeyden önce insanız, insanlığımızla ilgili, adamlığımızla ilgili, yorum yapmaktan çok kimin adamı olmanla değer vermek bence aptallıktır.

Eski yönetim zamanında da başkalarını ispiyonlayan, methiyeler dizenlerin yeni eski diye kategorileştirip yorum yapması ne acı.

Bu yazımı yazarken şunu belirteyim, eski yönetim zamanında da yeni yönetim zamanında da benim kuruma olan bağımlılığım da asla ve asla bir değişiklik yoktur.

240 bin nüfuslu bir ilçede Belediye Başkanı koltuğunda oturan dün Ali Murat Bucak, bugün Resul Yılmaz yarın başka biri her kim olursa olsun o makama saygı duydum ve duyacağım.

Hani bir lafımız vardır,  ağanın malı gider, hizmetkârın canı gider derler ya.

Bizimkisi de o hesap işte.

Ekmeğin eskisi yenisi olmaz, vefanın eskisi yenisi olmaz, saygının eskisi yeni olmaz.

Eskiye ihanet etmeyen, yeniye ihanet etmez.

Saygılarımla..

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.