Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
 » 
Bir Acı Dinmeden Yeni Bir Acı Yaşıyoruz!
a aa
22 Haziran 2017 13:04
Yusuf Eyyüp Sarı
Yusuf Eyyüp Sarı Bir Acı Dinmeden Yeni Bir Acı Yaşıyoruz!

Bilimsel açıklamalara bakacak olursak; bir bilim dalını, bir sanatı ya da teknik bilgileri öğretmeyi meslek edinmiş, okulda öğrencilere ders veren kimseye ‘Öğretmen’ diyebiliriz. Ancak ben bilimsel konuşmayacağım.

Öğretmen yeri geldi bizim için anne, baba, abi, sırdaş veya en yakın arkadaş oldu. Yeri geldi anne babamıza anlatamadığımızı öğretmenimize anlattık. Yeri geldi evimizde kalmayıp öğretmenimizin evinde kaldık.

Öğretmenlik dediğimiz meslek biz öğrenciler için bu kadar anlamlı ve önemliyken öğretmenlere verilen değerin yerinde olmadığı, eksik olduğu kanaatindeyim.

Bundan bir hafta önce Batman Kozluk’da şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın acısı yüreklerde daha dinmemişken Siverek’te öğretmenlik görevini yapan Necmettin Yılmaz memleketine giderken teröristler tarafından kaçırılıp öldürülüyor.

Teröristlerin nasıl bir düşünce yapısı var bir türlü anlamadım ve anlamak da istemiyorum. Masum, suçsuz, yaşlı, genç çocuk demeden sürekli birilerini katleden insanlardan mantıklı bir açıklama veya davranış beklemek belki de en saçma isteğim.

Gücümüzle övünüyor, dünyanın bilmem kaçıncı güçlü ülkesiyiz diyoruz ama bir öğretmenimiz hain teröristler tarafından kaçırılınca nedense hiçbir şey yapamıyoruz. Tabii ki sonuç yine hüsran. Öğretmenimizin şehit edildiğini öğreniyoruz. Bu konunun muhataplarının benim için zerre kadar önemi yok. Necmettin öğretmenimiz bulunamadı ve ardından şehit edildi. Bana göre bunun sebeplerinden biri de basın kurumlarıdır. Necmettin öğretmenin kaçırılmasında basın kurumları sesini herhangi bir olay gibi duyuramadı ama istese çok güzel bir şekilde bu konuyu ülke gündemine oturturdu.

Ayrıca bir terörist için sokaklara çıkarak bağırıp çağıranlar neden Necmettin öğretmen için kılını bile kıpırdatmadı. Acaba ideolojisine mi ters düştü?

Milli Eğitim Bakanlığı, devlet kurumları ve halk olarak bizler öğretmenlerimize, bizlere ve geleceğin neferleri olan çocuklarımıza birşeyler öğreten, onlara kendi çocuğu gibi yaklaşan öğretmenlerimize her daim destek olmalı, onları yalnız bırakmamalıyız.

Hain teröristler tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz hocama Allahtan rahmet yakınlarına ise sabır diliyorum. Mekanın cennet olsun Necmettin Öğretmenim…

 

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.