Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Bu sevda bitmez!
a aa
Tarih : 25 Nisan 2017 11:57

Bu sevda bitmez!

Sevdaları yaşatan yarınlara olan güzel günlerin geleceğine olan inançtır.
Bu sevda bitmez!
reklam

Sevdaları yaşatan yarınlara olan güzel günlerin geleceğine olan inançtır. Bu sevda kişisel bir sevda olmamasına rağmen, aslında her kişiyi ilgilendiren kutsal bir sevdadır.

Bana göre sevdaların en güzeli memleket sevdasıdır. Yediden yetmişe tüm insanların umududur. Leyla ile mecnun aşkı iki kişilik bir sevdayken memleket sevdası yüz binlerin sevdasıdır.

Değerli okurlar; bu gün siteniz Siverek Son Haber’in manşetinde “65 yıldır il mücadelesi veren şehir, Siverek” isimli özel bir haber yer aldı.

Bu haberin içeriğini buraya yazıp laf kalabalığı yapmak istemiyorum. Haberi okuduğumuzda aklımıza ilk gelen ‘bu sevda bitmez’ sözleri oldu.

Gerçekten yarım asrı deviren bir mücadelenin öyküsünün haberinde değerli gazeteciler Cuma Sarı ile Eyüp Sabri Sarı’nın imzaları bulunuyor. Haber incelendiğinde gerçekten bitmeyen bir sevda, hem de haklı bir sevdanın, yani il olma mücadelesi sevdası daha net şekilde görülecek.

Defalarca dile getirdik, siyasiler söz verdi. Sözünde durmayanları, yani yalan beyanlarla sevdamızın umudunu yaralayanları, yalan beyanlarından dolayı mahkemeye verdik. Mahkeme salonlarında bize söz veren o koca adamların isimleri, sıradan bir insan isim gibi mübaşirlerin dilinden yankılanıyordu mahkeme koridorlarında. Bir yandan sevdamızı yaralayanlarla hesaplaşırken bir yandan da kimsenin yapamadığını yaparak bazılarına demokrasi dersi veriyorduk.

Her seferinde bu sevda bitmez diyorduk. Yargıçlar, ‘siyasilerin sorumluluğu yoktur’ kararına bıyık altından gülerek, bu sevda bitmez yola devam diyordu memleket sevdasına gönül veren bir avuç insan..

Siyasilerin yalan vaatleri umutlarımızı yaralasa, siyasilere olan güvenimizi sarssa da yılmadan yoluna devan eden bir avuç memleket sevdalısının tek amacı ‘mücadeleye devam bu sevda bitmez’ oluyordu. Bu sevda çocuklarımıza miras kalacak ki Siverek il olana kadar.

Memleket sevdası bana göre yüz binlerin sevdasıdır. Bu sevdayı yaşatmak için emek ve fedakarlık, en önemlisi sahiplenmek duygusunu geliştirmek gerekir ve ancak bu şekilde amaca ulaşabilir.

Yeni yapılanmalar, özellikle büyükşehir yapılanmalarının ardından bazı arkadaşlar umutlarını yaralasa da, bizim Büyükşehir, küçük şehir takıntılarımızın olması gerek. Biz Siverek’iz, kendine benzeyen, ilçe yapılarak ekonomik, sosyal ve kültürel alanda geri bırakılarak Cumhuriyet tarihinden bu yana yüzü gülmeyen Siverek.

Siverek’in il sevdası hiç bitmedi. Yeri geldi kalenin tepesinde, Siverek türküleri eşliğinde açlık grevine girerek binlerin sesi olmaya çalışıldı. Umudumuzu yaralayanlara inat davul zurna eşliğinde halaya duruldu umudu diri tutmak adına.Güzel günlerin geleceğine olan inanç her zaman diri tutuldu.

Bu sevda bir kişilik değil, binlerin sevdasıdır denildi. Bu yüzden her platformda demokrasiye ve insan hak ve hürriyetlerine saygıda kusur edilmeyerek direnildi. Gelecek güzel günlerin geleceğine çocukların mutlu bir kentte daha zengin ve huzurlu bir yaşam sürdürmesi adına mücadeleye devam edildi.

‘Bu sevda bitmeyecek’ diyenler ‘bir olacağız, şarkımızın adı Siverek olacak’ diyor. İl olmayı isteyen binler olarak her fırsatta dile getireceğiz. Bir dua gibi, namaz kılanlarımız namazda dua edecek Siverek il olsun diyerek. Esnafımız Siverek il olsun çıkartmalarını iş yerlerine hatta balkonlarının en görünür yerine asarak köylerinin girişine Siverek il olsun köyüm mutlu olsun pankartlarını asarak.

Kısacası ortak sevdamız, ortak duamız, ortak şarkımız ‘Siverek il olsun mutluluklar sevgiler yüreklerimize dolsun’ olacak.

Bizden önce de büyüklerimiz ‘bu sevda bitmedi’ dedi. Bizde tek yürek olarak haykıracağız, ‘bu sevda bitmez’.. Çocuklarımız kendi mutlu yarınları için hep bir ağızdan tek yürek ‘bu sevda bitmedi, bitmeyecek’ demeye devam edeceğiz. (Haber Merkezi – Editör Yorumu)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  • Çoban köpeğinin otomobilde seyahat keyfi

   Çoban köpeğinin otomobilde seyahat keyfi

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, seyir halinde bulunan otomobilin arka koltuğunda seyahat eden çoban köpeği, görenlere tebessüm ettirdi. Siverek-Kahta karayolunda seyir halindeki sürücüsü öğrenilemeyen bir...

  • ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi başladı

   ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi V...

   İnsani Yardım Vakfı (İHH), Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bir-Sen ve Diyanet İşleri Başkanlığınca 2013 yılında başlatılan 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' projesi kapsamında okullarda tanıtım çalışmalarına...

  • Modifiye Tutkunları Siverek’te Buluştu

   Modifiye Tutkunları Siverek’te B...

   Sosyal medyada örgütlenen modifiye tutkunları, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde düzenlenen etkinlikte buluştu. Yaklaşık 150 aracın katıldığı etkinlikte, Siverekli modifiye meraklıları, sergilenen araçları...

  • Yoldan çıkan pikaba ilginç kurtarma operasyonu

   Yoldan çıkan pikaba ilginç kurtarma op...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yoldan çıkan pikabın devrilmemesi için çaba gösteren çevredeki vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdu. Edinilen bilgilere göre, olay Çermik - Siverek karayolu 15....

  • Siverek’te alternatif tıp uygulamaları gelişiyor

   Siverek’te alternatif tıp uygula...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde özel bir girişimci tarafından açılan sağlık merkezi, alternatif tıp uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Ayvanat mahallesi Saraykent mevkinde açılan tıp merkezinde alternatif tıp...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.