Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Bu sevda bitmez!
a aa
Tarih : 25 Nisan 2017 11:57

Bu sevda bitmez!

Sevdaları yaşatan yarınlara olan güzel günlerin geleceğine olan inançtır.
Bu sevda bitmez!
reklam

Sevdaları yaşatan yarınlara olan güzel günlerin geleceğine olan inançtır. Bu sevda kişisel bir sevda olmamasına rağmen, aslında her kişiyi ilgilendiren kutsal bir sevdadır.

Bana göre sevdaların en güzeli memleket sevdasıdır. Yediden yetmişe tüm insanların umududur. Leyla ile mecnun aşkı iki kişilik bir sevdayken memleket sevdası yüz binlerin sevdasıdır.

Değerli okurlar; bu gün siteniz Siverek Son Haber’in manşetinde “65 yıldır il mücadelesi veren şehir, Siverek” isimli özel bir haber yer aldı.

Bu haberin içeriğini buraya yazıp laf kalabalığı yapmak istemiyorum. Haberi okuduğumuzda aklımıza ilk gelen ‘bu sevda bitmez’ sözleri oldu.

Gerçekten yarım asrı deviren bir mücadelenin öyküsünün haberinde değerli gazeteciler Cuma Sarı ile Eyüp Sabri Sarı’nın imzaları bulunuyor. Haber incelendiğinde gerçekten bitmeyen bir sevda, hem de haklı bir sevdanın, yani il olma mücadelesi sevdası daha net şekilde görülecek.

Defalarca dile getirdik, siyasiler söz verdi. Sözünde durmayanları, yani yalan beyanlarla sevdamızın umudunu yaralayanları, yalan beyanlarından dolayı mahkemeye verdik. Mahkeme salonlarında bize söz veren o koca adamların isimleri, sıradan bir insan isim gibi mübaşirlerin dilinden yankılanıyordu mahkeme koridorlarında. Bir yandan sevdamızı yaralayanlarla hesaplaşırken bir yandan da kimsenin yapamadığını yaparak bazılarına demokrasi dersi veriyorduk.

Her seferinde bu sevda bitmez diyorduk. Yargıçlar, ‘siyasilerin sorumluluğu yoktur’ kararına bıyık altından gülerek, bu sevda bitmez yola devam diyordu memleket sevdasına gönül veren bir avuç insan..

Siyasilerin yalan vaatleri umutlarımızı yaralasa, siyasilere olan güvenimizi sarssa da yılmadan yoluna devan eden bir avuç memleket sevdalısının tek amacı ‘mücadeleye devam bu sevda bitmez’ oluyordu. Bu sevda çocuklarımıza miras kalacak ki Siverek il olana kadar.

Memleket sevdası bana göre yüz binlerin sevdasıdır. Bu sevdayı yaşatmak için emek ve fedakarlık, en önemlisi sahiplenmek duygusunu geliştirmek gerekir ve ancak bu şekilde amaca ulaşabilir.

Yeni yapılanmalar, özellikle büyükşehir yapılanmalarının ardından bazı arkadaşlar umutlarını yaralasa da, bizim Büyükşehir, küçük şehir takıntılarımızın olması gerek. Biz Siverek’iz, kendine benzeyen, ilçe yapılarak ekonomik, sosyal ve kültürel alanda geri bırakılarak Cumhuriyet tarihinden bu yana yüzü gülmeyen Siverek.

Siverek’in il sevdası hiç bitmedi. Yeri geldi kalenin tepesinde, Siverek türküleri eşliğinde açlık grevine girerek binlerin sesi olmaya çalışıldı. Umudumuzu yaralayanlara inat davul zurna eşliğinde halaya duruldu umudu diri tutmak adına.Güzel günlerin geleceğine olan inanç her zaman diri tutuldu.

Bu sevda bir kişilik değil, binlerin sevdasıdır denildi. Bu yüzden her platformda demokrasiye ve insan hak ve hürriyetlerine saygıda kusur edilmeyerek direnildi. Gelecek güzel günlerin geleceğine çocukların mutlu bir kentte daha zengin ve huzurlu bir yaşam sürdürmesi adına mücadeleye devam edildi.

‘Bu sevda bitmeyecek’ diyenler ‘bir olacağız, şarkımızın adı Siverek olacak’ diyor. İl olmayı isteyen binler olarak her fırsatta dile getireceğiz. Bir dua gibi, namaz kılanlarımız namazda dua edecek Siverek il olsun diyerek. Esnafımız Siverek il olsun çıkartmalarını iş yerlerine hatta balkonlarının en görünür yerine asarak köylerinin girişine Siverek il olsun köyüm mutlu olsun pankartlarını asarak.

Kısacası ortak sevdamız, ortak duamız, ortak şarkımız ‘Siverek il olsun mutluluklar sevgiler yüreklerimize dolsun’ olacak.

Bizden önce de büyüklerimiz ‘bu sevda bitmedi’ dedi. Bizde tek yürek olarak haykıracağız, ‘bu sevda bitmez’.. Çocuklarımız kendi mutlu yarınları için hep bir ağızdan tek yürek ‘bu sevda bitmedi, bitmeyecek’ demeye devam edeceğiz. (Haber Merkezi – Editör Yorumu)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  • Siverekli öğrencilerden askerlere sevgi seli

   Siverekli öğrencilerden askerlere sevg...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Karakoyun İlk ve Ortaokulunda düzenlenen program öncesi öğrenciler, mahalleye gelen askerleri "en büyük asker bizim asker" sloganlarıyla karşıladı. Öğrencilerin...

  • Bakanlığın 300 koyun projesi umutlandırdı

   Bakanlığın 300 koyun projesi umutlandı...

   Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "300 koyun projesi", Türkiye'nin önemli küçükbaş hayvancılık merkezlerinden Şanlıurfa'da yetiştiricileri ümitlendirdi. Şanlıurfa'da binlerce aile geçimini...

  • Yöresel ürünler fuarına ilgi yoğun oldu

   Yöresel ürünler fuarına ilgi yoğun oldu

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde açılan el sanatları, hediyelik eşya ve yöresel ürünler fuarında, Türkiye'nin farklı illerinden yaklaşık bin 200 yöresel ürün sergileniyor. İlçede ilk defa düzenlenen pazarda,...

  • Cumhuriyet ile yaşıt gazete: İrfan

   Cumhuriyet ile yaşıt gazete: İrfan

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 1923 yılında yayın hayatına başlayan cumhuriyet tarihinin ilk yerel gazetelerinden İrfan, ilçenin sesi olmaya devam ediyor. Mehmet Siret ve bir grup arkadaşı tarafından 1923...

  • Karakeçi kilimleri yeniden hayat buluyor

   Karakeçi kilimleri yeniden hayat buluyor

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde kendine has renk ve motifleriyle bilinen ancak giderek unutulmaya başlanan Karakeçi kilimleri, Halk Eğitimi Merkezince açılan kursta yeniden hayat bulmaya başladı. Siverek...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.