Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Çamaşırhane yeni makinelerle hizmete açıldı
a aa
Tarih : 26 Şubat 2018 10:01

Çamaşırhane yeni makinelerle hizmete açıldı

Çamaşırhane yeni makinelerle hizmete açıldı
Çamaşırhane yeni makinelerle hizmete açıldı
reklam

Siverek Belediyesi ile Birleşmiş Milletler (BM) Göç Kuruluşu Hane Tadilatı ve Toplum İstikrarı Birimince, Suriyeli sığınmacılar ve ihtiyaç sahipleri için çamaşırhane yapıldı.

Siverek Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu Hane Tadilatı ve Toplum İstikrarı Birimi tarafından yapımı tamamlanan çamaşırhanenin açılışında konuşan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “Biz ensar anlayışına sahip bir milletiz, bu millete de zaten bu yakışıyor” dedi.

Belediye hizmet binasının alt katında bir süre önce tadilatına başlanan çamaşırhanenin yapımı tamamlanarak açılışı yapıldı. Şanlıurfa Göç İdaresi yetkililerinin de katıldığı açılış törenine, Belediye Başkan Yardımcıları, vatandaşlar ile Suriyeli göçmenler katıldı.

Resmi rakamlara göre Şanlıurfa’da 543 bin Siverek’te ise 10000 Suriyeli vatandaşın yaşadığına dikkat çeken Belediye Başkanı Resul Yılmaz şunları kaydetti: “Biz Siverek Belediyesi olarak diğer paydaşlarımız ile birlikte Birleşmiş Milletler Göç İdaresi ki bu anlamda çok önemli destekler veriyor. Ben huzurlarınızda kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bu paydaşlarımız ile birlikte başta Suriyeli misafirlerimiz olmak üzere fakru zaruret içerisinde bulunan vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Bugün de açılışını gerçekleştirdiğimiz çamaşırhanemiz göründüğü üzere çok güzel olmuş, bana göre kaliteli bir iş olmuş. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Çamaşırhanenin tam kapasite çalışacağını belirten Başkan Yılmaz, “Çamaşırhanemiz bundan sonra inşallah başta Suriyeli misafirlerimiz olmak üzere fakir fukaramıza daha iyi hizmet verecektir.” dedi.

Çamaşırhanede bulunan cihazların son teknoloji cihazlar olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Bir ev ve aile ortamında nasıl yıkama işlemi gerçekleştiriliyorsa, ütüleme işlemi yapılıyorsa, burada da aynı işlemler yapılıyor. Bundan dolayı da ayrıca memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.”

Millet olarak ensar görevi üstlendiklerine vurgu yapan Yılmaz, “Temel hedefimiz misafirlerimiz buradayken bizim vatandaşlarımız hangi hayat standartların da yaşıyorsa onlara da ona yakın bir hayat standardı sunmaktır ki biz ensar anlayışına sahip bir milletiz, bu millete de zaten bu yakışıyor. Misafirlerimiz inşallah bir an önce ana vatanlarına dönebilecek bir ortamı bulurlar.” diye konuştu.

Zeytin Dalı harekatında şehit olan askerleri de unutmayan Belediye Başkanı Yılmaz, “Devletimiz buna yönelik bir harekat düzenliyor. Başta Zeytin Dalı harekatındaki şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, kederli ailelerine sabrı cemil niyaz ediyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK BELEDİYESİ HABERLERİ

  • Başkan Yılmaz halkla bayramlaştı

   Başkan Yılmaz halkla bayramlaştı

   Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, her bayram olduğu gibi bu bayramda, bayram namazının ardından Asri Mezarlıkta halkla bayramlaştı.   Sabah saatlerinde kılınan bayram namazının ardından...

  • Geleneksel iftar çadırına ilgi devam ediyor

   Geleneksel iftar çadırına ilgi devam e...

   Siverek Belediyesince Ramazan ayında kurulan geleneksel iftar çadırında her akşam verilen iftar yemeğine vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Cumhuriyet Caddesindeki...

  • Kırsal mahalle öğrencileri ilk kez sirk heyecanı yaşadı

   Kırsal mahalle öğrencileri ilk kez sir...

   Siverek ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında kırsal mahallelerde eğitim gören öğrencilere yönelik sirk gösterisi düzenledi. Siverek Belediyesi tarafından Eyyüp Cenap...

  • Başkan Resul Yılmaz, Balkan milletvekillerini ağırladı

   Başkan Resul Yılmaz, Balkan milletveki...

   Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Zeytin Dalı Hakeratı'na destek vermek amacıyla Şanlıurfa'ya gelen Dostluk Köprüsü Delegasyonu üyesi Balkan Milletvekillerini ağırladı. Türkiye Gençlik Vakfı...

  • Başkan Resul Yılmaz, mahalle sakinlerini dinledi

   Başkan Resul Yılmaz, mahalle sakinleri...

   Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz beraberindeki daire müdürleriyle talepleri yerinde dinlemek ve sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla mahalle toplantılarını sürdürüyor. Gece saatlerinde Abdulkadir...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.