Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
» 
Çamaşırhane yeni makinelerle hizmete açıldı
a aa
Tarih : 26 Şubat 2018 10:01

Çamaşırhane yeni makinelerle hizmete açıldı

Çamaşırhane yeni makinelerle hizmete açıldı
Çamaşırhane yeni makinelerle hizmete açıldı
reklam

Siverek Belediyesi ile Birleşmiş Milletler (BM) Göç Kuruluşu Hane Tadilatı ve Toplum İstikrarı Birimince, Suriyeli sığınmacılar ve ihtiyaç sahipleri için çamaşırhane yapıldı.

Siverek Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu Hane Tadilatı ve Toplum İstikrarı Birimi tarafından yapımı tamamlanan çamaşırhanenin açılışında konuşan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “Biz ensar anlayışına sahip bir milletiz, bu millete de zaten bu yakışıyor” dedi.

Belediye hizmet binasının alt katında bir süre önce tadilatına başlanan çamaşırhanenin yapımı tamamlanarak açılışı yapıldı. Şanlıurfa Göç İdaresi yetkililerinin de katıldığı açılış törenine, Belediye Başkan Yardımcıları, vatandaşlar ile Suriyeli göçmenler katıldı.

Resmi rakamlara göre Şanlıurfa’da 543 bin Siverek’te ise 10000 Suriyeli vatandaşın yaşadığına dikkat çeken Belediye Başkanı Resul Yılmaz şunları kaydetti: “Biz Siverek Belediyesi olarak diğer paydaşlarımız ile birlikte Birleşmiş Milletler Göç İdaresi ki bu anlamda çok önemli destekler veriyor. Ben huzurlarınızda kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bu paydaşlarımız ile birlikte başta Suriyeli misafirlerimiz olmak üzere fakru zaruret içerisinde bulunan vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Bugün de açılışını gerçekleştirdiğimiz çamaşırhanemiz göründüğü üzere çok güzel olmuş, bana göre kaliteli bir iş olmuş. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Çamaşırhanenin tam kapasite çalışacağını belirten Başkan Yılmaz, “Çamaşırhanemiz bundan sonra inşallah başta Suriyeli misafirlerimiz olmak üzere fakir fukaramıza daha iyi hizmet verecektir.” dedi.

Çamaşırhanede bulunan cihazların son teknoloji cihazlar olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Bir ev ve aile ortamında nasıl yıkama işlemi gerçekleştiriliyorsa, ütüleme işlemi yapılıyorsa, burada da aynı işlemler yapılıyor. Bundan dolayı da ayrıca memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.”

Millet olarak ensar görevi üstlendiklerine vurgu yapan Yılmaz, “Temel hedefimiz misafirlerimiz buradayken bizim vatandaşlarımız hangi hayat standartların da yaşıyorsa onlara da ona yakın bir hayat standardı sunmaktır ki biz ensar anlayışına sahip bir milletiz, bu millete de zaten bu yakışıyor. Misafirlerimiz inşallah bir an önce ana vatanlarına dönebilecek bir ortamı bulurlar.” diye konuştu.

Zeytin Dalı harekatında şehit olan askerleri de unutmayan Belediye Başkanı Yılmaz, “Devletimiz buna yönelik bir harekat düzenliyor. Başta Zeytin Dalı harekatındaki şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, kederli ailelerine sabrı cemil niyaz ediyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK BELEDİYESİ HABERLERİ

  • Siverek’te Mevlid-i Nebi programı düzenlendi

   Siverek’te Mevlid-i Nebi programı düze...

   Siverek Belediyesi tarafından kutlu doğum dolayısıyla Mevlid-i Nebi programı düzenlendi. Kültür Müdürlüğünce Siverek Kültür Merkezinde organize edilen program öncesinde misafirlere lokum ikram edilirken...

  • Siverek Belediye Başkanı: Sayıştay raporu çarpıtıldı

   Siverek Belediye Başkanı: Sayıştay rap...

   Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Sayıştay raporunun çarpıtılarak yayımlandığını söyleyerek ilçedeki basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanlığı makamında ilçedeki yerel ve ulusal...

  • Sosyal tesiste çalışmalar tamamlandı

   Sosyal tesiste çalışmalar tamamlandı

   Şanlıurfa'nın Siverek Belediyesince Nissibi Köprüsü'nün yanı başında yapımı tamamlanan Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı hizmete açıldı. 2017 yılında Siverek Belediye Başkanı Resul...

  • Yöresel ürünler pazarı kuruldu

   Yöresel ürünler pazarı kuruldu

   Siverek Belediyesi tarafından 3 olarak organize edilen Takoran festivali coşkuyla devam ederken etkinlikler kapsamında yöresel ürünler pazarı kuruldu. Kültür Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri...

  • Takoran vadisine tekne turları devam ediyor

   Takoran vadisine tekne turları devam ediyor

   Siverek Belediyesi'nin düzenlediği Takoran festivali etkinlikleri kapsamında vadinin eşsiz güzelliklerini görmek isteyenlere yönelik tekne turları düzenleniyor. 'Takoran Kültür ve Doğa Festivali'...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR