reklam
Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
reklam
» 
Dış işleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Siverek’te
a aa
Tarih : 17 Mart 2014 0:06

Dış işleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Siverek’te

Davutoğlu, partisinin düzenlediği mitinge katıldı.
Dış işleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Siverek’te
reklam

Siverek AK Parti ilçe teşkilatının düzenlemiş olduğu mitinge katılmak amacıyla Siverek ilçesine gelen Ahmet Davutoğlu’nu binlerce Siverekli karşıladı.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen miting öncesi yoğun kalabalıktan dolayı fenalaşan bayanlara sağlık ekipleri alanda müdahale etti.

Haberin fotoğrafları için tıklayınız

 

Davutoğlu alana gelmeden Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar vatandaşlara hitaben bir konuşma yaparak Siverek belediye meclis üyelerini vatandaşlara tanıtı.

Halka hitaben konuşan AK Parti Siverek Belediye Başkan adayı Avukat Resul Yılmaz yaptığı konuşmada, belediye başkanlığına geldiği taktirde 107 topçu alayını ve devlet malzeme ofisini şehir dışına çıkaracağını, kadınlara ve gençlere yönelik eğitim ve meslek edinme kurslarını açacaklarını, Siverek’in en önemli sorunlarından biri olan içme suyu ihtiyacını giderip halka temiz su içireceklerini belirtti.

Konuşmaların ardından alana gelen Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu büyük bir sevgiyle karşılandı.

Bakan Davutoğlu boynuna asılan poşu ile platforma çıkarak alanda toplanan kalabalığı Kürtçe, Zazaca ve Arapça selamlayarak yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Değerli Siverekliler bugün ve iki gün sonra iki yıl dönümü var. Aslında bizim siyasetimizin anlamını ortaya koyan iki yıldönümü, bugün çok acılı bir yıldönümü, bundan 26 yıl önce zalim Saddam’ın kimyasal silahları ile katledilen binlerce kardeşimize rahmet diliyorum. Bugünde bir başka zalim Esad Suriye’deki kardeşlerimize her türlü kimyasal silahlar ile ölüm yağdırıyor. Onun yağdırdığı ölümlere karşı direnen onurlu Suriye halkının yanındayız ve yanında olacağız, zalimin ise karşısındayız.

Suriye’den gelen mazlum kardeşlerimize ev sahipliği yaptığınız için teşekkür ediyorum, nasıl zalim Saddam’dan kaçıp gelen Kürt kardeşlerimiz bu toprakların öz evlatları olarak karşılanmışsa, Allah şahittir ki ister Kürt, Zaza, Arap, Türkmen kim olursa olsun hepsine kucağımız açıktır. Birileri 2013 yılında ve bugün bu seçimlere giderken 12 yıldır kazandığımız her şeyi tehdit ederek her türlü yola başvurdular.

Sokakta terörü, şiddeti ayağa kaldırmaya çalıştılar, birbirimize öfkeyle bakmamızı için çalıştılar. Beddualar edildi bir sürü yanlışlar yapıldı. Bilsinler ki bu topraklarda bir kere kardeşlik tohumu ekildi, Allah o tohumu daim eylesin. İşte bu yeni siyaset anlayışının dünyaya yansıması da budur. Ana muhalefet partisinin genel müdürü anlamasa da, herkes biliyor ki bizim yüreğimiz Suriye’deki bir bebek için tek bir can için gece gündüz titriyor, onlar gitsinler sizin kardeşleriniz olan Suriyelileri katleden zalim Esed’in elini sıksınlar. Allah şahit olsun, dünyanın her hangi bir yerinde Ya Rabb bize yardımcı gönder diyen kim varsa onun yanında olacağız, onlara kim zulüm ederse onlarında karşısında olacağız.

Onlar istiyorlar ki biz bu alanlardan çekilelim, eskiden olduğu gibi birkaç meseleye takılıp kalalım. Mazlumların yanında duran politikamızı değiştirelim, ne yaparlarsa yapsınlar madem dualarınızla bizimlesiniz dizlerimizin son dermanına kadar bu yolda yürümeye kararlıyız. Küresel kriz oldu ekonomimiz sarsılmadı, Avrupa krizi oldu sarsılmadı. Şimdi içeride bazı ihanet şebekeleri Türkiye’de kriz beklentisi içerisindeler, beklemesinler Türkiye’de kriz olmayacak. Çünkü bu ülkenin hazinesinde mazlumlara yardım etmenin bereketi ve hakların duası var” dedi.

Miting konuşmasının ardından beraberindeki milletvekilleriyle ilçe kaymakamlık binasına gelen Dışişleri Bakanı Davutoğlu, burada ilçe kaymakamı Hamza Erkal ile görüşerek ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardında Siverek’te TRT Şeş için çekilen ‘baye feleke’ dizisinin galasın katılmak amacıyla tarihi Cudi Paşa hanına giderek düzenlenen galaya katıldı.Buradan ayrılan Bakan Davutoğlu, Milletvekili Kasım Gülpınar’ın evinde yemek yedi. Davutoğlu yemeğin ardından ise Diyarbakır’a doğru yola çıktı.

davutoglu-siverekte

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİYASET HABERLERİ

  • Gazeteci Deniz Uğurlu Hüda-Par’dan aday adayı oldu

   Gazeteci Deniz Uğurlu Hüda-Par’dan ada...

   Gazeteci Abdurahman Deniz Uğurlu 24 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerde Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Şanlıurfa milletvekilli aday adayı oldu. İlke Haber Ajansı (İLKHA) Siverek Temsilcisi Abdurahman Deniz...

  • Hatipoğlu, AK Parti’den aday adayı oldu

   Hatipoğlu, AK Parti’den aday ada...

   Resmi başvurusunu Ankara AK Parti Genel Merkez'ine yaparak aday adaylığını kamuoyunu kamuoyuna açıklayan iş adamı İsmail Hatipoğlu, Şanlıurfa'dan Milletvekili aday adayı oldu. Aday adayı olduğunu sosyal...

  • Ayhan Timurtaş Şanlıurfa’dan aday adayı…

   Ayhan Timurtaş Şanlıurfa’dan ada...

   AK Partide Şanlıurfa için aday adayları belli olmaya başladı. Son 4 yıldır AK Parti, Doğu ve Güneydoğu illeri komisyon üyeliği ve icra kurulu görevleri icra eden iş adamı Ayhan Timurtaş AK Parti’den Şanlıurfa...

  • Aday adayı Sinan Kaya’dan 1 Mayıs İşçi Bayramı mesajı

   Aday adayı Sinan Kaya’dan 1 Mayı...

   24 Haziran 2018'de yapılacak olan seçimlerde AK Parti'den Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olan Mehmet Sinan Kaya, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaya mesajında şu ifadeleri...

  • Aday Adayı M. Sinan Kaya’dan Kandil mesajı

   Aday Adayı M. Sinan Kaya’dan Kandil me...

   24 Haziran 2018'de yapılacak olan seçimlerde AK Parti'den Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olan Mehmet Sinan Kaya yayımladığı Berat gecesi mesajında, "Gelişiyle kalbimizi aydınlatan, gönlümüze nur saçan,...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.