Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Dış işleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Siverek’te
a aa
Tarih : 17 Mart 2014 0:06

Dış işleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Siverek’te

Davutoğlu, partisinin düzenlediği mitinge katıldı.
Dış işleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Siverek’te
reklam

Siverek AK Parti ilçe teşkilatının düzenlemiş olduğu mitinge katılmak amacıyla Siverek ilçesine gelen Ahmet Davutoğlu’nu binlerce Siverekli karşıladı.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen miting öncesi yoğun kalabalıktan dolayı fenalaşan bayanlara sağlık ekipleri alanda müdahale etti.

Haberin fotoğrafları için tıklayınız

 

Davutoğlu alana gelmeden Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar vatandaşlara hitaben bir konuşma yaparak Siverek belediye meclis üyelerini vatandaşlara tanıtı.

Halka hitaben konuşan AK Parti Siverek Belediye Başkan adayı Avukat Resul Yılmaz yaptığı konuşmada, belediye başkanlığına geldiği taktirde 107 topçu alayını ve devlet malzeme ofisini şehir dışına çıkaracağını, kadınlara ve gençlere yönelik eğitim ve meslek edinme kurslarını açacaklarını, Siverek’in en önemli sorunlarından biri olan içme suyu ihtiyacını giderip halka temiz su içireceklerini belirtti.

Konuşmaların ardından alana gelen Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu büyük bir sevgiyle karşılandı.

Bakan Davutoğlu boynuna asılan poşu ile platforma çıkarak alanda toplanan kalabalığı Kürtçe, Zazaca ve Arapça selamlayarak yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Değerli Siverekliler bugün ve iki gün sonra iki yıl dönümü var. Aslında bizim siyasetimizin anlamını ortaya koyan iki yıldönümü, bugün çok acılı bir yıldönümü, bundan 26 yıl önce zalim Saddam’ın kimyasal silahları ile katledilen binlerce kardeşimize rahmet diliyorum. Bugünde bir başka zalim Esad Suriye’deki kardeşlerimize her türlü kimyasal silahlar ile ölüm yağdırıyor. Onun yağdırdığı ölümlere karşı direnen onurlu Suriye halkının yanındayız ve yanında olacağız, zalimin ise karşısındayız.

Suriye’den gelen mazlum kardeşlerimize ev sahipliği yaptığınız için teşekkür ediyorum, nasıl zalim Saddam’dan kaçıp gelen Kürt kardeşlerimiz bu toprakların öz evlatları olarak karşılanmışsa, Allah şahittir ki ister Kürt, Zaza, Arap, Türkmen kim olursa olsun hepsine kucağımız açıktır. Birileri 2013 yılında ve bugün bu seçimlere giderken 12 yıldır kazandığımız her şeyi tehdit ederek her türlü yola başvurdular.

Sokakta terörü, şiddeti ayağa kaldırmaya çalıştılar, birbirimize öfkeyle bakmamızı için çalıştılar. Beddualar edildi bir sürü yanlışlar yapıldı. Bilsinler ki bu topraklarda bir kere kardeşlik tohumu ekildi, Allah o tohumu daim eylesin. İşte bu yeni siyaset anlayışının dünyaya yansıması da budur. Ana muhalefet partisinin genel müdürü anlamasa da, herkes biliyor ki bizim yüreğimiz Suriye’deki bir bebek için tek bir can için gece gündüz titriyor, onlar gitsinler sizin kardeşleriniz olan Suriyelileri katleden zalim Esed’in elini sıksınlar. Allah şahit olsun, dünyanın her hangi bir yerinde Ya Rabb bize yardımcı gönder diyen kim varsa onun yanında olacağız, onlara kim zulüm ederse onlarında karşısında olacağız.

Onlar istiyorlar ki biz bu alanlardan çekilelim, eskiden olduğu gibi birkaç meseleye takılıp kalalım. Mazlumların yanında duran politikamızı değiştirelim, ne yaparlarsa yapsınlar madem dualarınızla bizimlesiniz dizlerimizin son dermanına kadar bu yolda yürümeye kararlıyız. Küresel kriz oldu ekonomimiz sarsılmadı, Avrupa krizi oldu sarsılmadı. Şimdi içeride bazı ihanet şebekeleri Türkiye’de kriz beklentisi içerisindeler, beklemesinler Türkiye’de kriz olmayacak. Çünkü bu ülkenin hazinesinde mazlumlara yardım etmenin bereketi ve hakların duası var” dedi.

Miting konuşmasının ardından beraberindeki milletvekilleriyle ilçe kaymakamlık binasına gelen Dışişleri Bakanı Davutoğlu, burada ilçe kaymakamı Hamza Erkal ile görüşerek ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardında Siverek’te TRT Şeş için çekilen ‘baye feleke’ dizisinin galasın katılmak amacıyla tarihi Cudi Paşa hanına giderek düzenlenen galaya katıldı.Buradan ayrılan Bakan Davutoğlu, Milletvekili Kasım Gülpınar’ın evinde yemek yedi. Davutoğlu yemeğin ardından ise Diyarbakır’a doğru yola çıktı.

davutoglu-siverekte

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİYASET HABERLERİ

  • Hüda Par’lı gençler, 28 Şubat’a karşı toplandı

   Hüda Par’lı gençler, 28 Şubat...

   Hür Dava Partisi'nin (HÜDA PAR) gençlik teşkilatı Hür Gençlik, antidemokratik uygulamalarla Türk siyasi tarihinde yer alan 28 Şubat dönemine karşı Karacadağ'da toplandı. HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanlığı...

  • AK Parti Siverek Gençlik Kolları kongresi yapıldı

   AK Parti Siverek Gençlik Kolları kongr...

   AK Parti Siverek Gençlik Kolları 5’inci olağan kongresinde Ali İhsan Konacak başkan olarak seçildi. Yenişehir Mahallesi Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen kongre saygı duruşu ve İstiklal...

  • Tehdit gibi açıklama…

   Tehdit gibi açıklama…

   Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı, son günlerde sosyal medyada yaşanan tartışmalar üzerine açıklama yaptı. Yaşanan tartışmaların kutuplaştırmaya yönelik olduğunu öne süren...

  • CHP Siverek’te Başkan Demirbüken güven tazeledi

   CHP Siverek’te Başkan Demirbüken...

   Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) kongre heyecanı devam ederken, Siverek ilçesinde mevcut başkan Mehmet Demirbüken yeniden başkan seçildi. Parti binasında yapılan kongreye tek adayla giren CHP Siverek ilçe...

  • Hüda-Par kırsal ziyaretlerini sürdürüyor

   Hüda-Par kırsal ziyaretlerini sürdürüyor

   Hüda-Par Siverek İlçe Başkanı Abdulrahim Sımak ve yanındaki partililer Çıkrık Mahallesini ziyaret ederek bir dizi görüşmede bulundu. Hür Dava Partisi (Hüda-Par) İlçe Başkanı Abdulrahim Sımak öncülüğünde...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.