Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
 » 
Fedakâr öğretmenlerin duyarlı çalışmaları
a aa
20 Mayıs 2014 22:15
Lütfü Yalgı
Lütfü Yalgı Fedakâr öğretmenlerin duyarlı çalışmaları

Siverek’te eğitim alanında son dönemlerde duyarlı öğretmenlerin çabaları sonucu ortaya çıkan çalışmalar hem eğitim seviyesi yükseltmek, hem de öğrencileri için tüm fedakârlığa katlanıp her türlü girişimde bulunarak okullarına kazandırdıkları çalışmalardan dolayı makaleme başlamadan önce fedakârlık gösteren tüm öğretmenlerimizi kutluyorum.

Siverek’te görev yapan tüm öğretmenlerin insanlarımızın gönlünde ayrı bir yere sahip, ailemizden anne ve babamızdan sonra bizlere yol gösteren fedakârlık yaparak bizleri güzele ve iyi bir yerlere gelmek için gece gündüz mücadele eden birçok öğretmenimiz var.

Emekçi ve fedakâr hiçbir öğretmen öğrencisinin derslerinde başarısız olmasını hiçbir zaman istemez, ama bu var ki her aile çocuklarını öğretmenleri gibi düşünürse inanıyorum ki; çocuklarımız eğitimden uzaklaşmayarak aile ve öğretmenlerin kendilerine sağladığı imkânları da göz önünde bulundurması daha bilinçli bir topluma sahip alacağız.

Bu konuda başarı sağlamamız için ailelerinde çocukları için gecesini gündüzüne katarak çocuklarına eğitim veren fedakâr öğretmenlere yardımcı olmasıyla ulaşılabilinir.

Son Günlerde Siverek’te görev yapan ister Siverekli, isterse binlerce kilometre uzak başka bir memleketten gelip, çocuklarımız için tüm zorluklara katlanarak görev yapan fedakâr öğretmenlerimizin çabaları takdire şayan olduğu gibi karanlıkları aydınlatan bir meşaledir.

Şimdi kaleme alacağım konu Memleketimiz, okulumuz, öğrencilerimiz ve insanlarımızın bilgi dolu bireyler olmamız için sosyal medyada bizler için araştırmalar yapan fedakâr öğretmenlerimizin başlattığı, Kardeş okul proje çalışmaları, Kitap kampanyaları, kütüphane kurma çalışmaları, atık pil, kâğıt, kapak gibi birçok duyarlı çalışmalarını tek tek sizlerle paylaşıp bu fedakâr insanların çabalarından sizleri haberdar etmek istiyorum

Geçen yıl gazeteci arkadaşlarımın Turna köyü ilkokulunda sınıf öğretmeni olan, aynı zamanda okulun müdürlüğünü yapan Gülay Yalçınkaya okulunda kütüphane kurmak için 8 bin lira harcama yaparak çocuklar için Zenginleştirilmiş kütüphane kurdu.

Siverek’te daha önce “ aydınlık geleceğime köprü olurumsunuz” kitap kampanyası başlatan Türk Telekom Lisesi Edebiyat öğretmeni Yunus Güzel öncülüğünde internet ortamında başlatılan “ aydınlık geleceğime köprü olurumsunuz?” isimli kitap kampanyası başlatıldı kampanya kısa sürede amacına ulaşarak okula yaklaşık iki bin kazandırıldı.

Kitap kampanyası kapsamında uzun ziyaret köyü İlk ve ortaokulunda görevli sınıf Öğretmeni Mahmut çakmak isimli Öğretmenimizde kitap kampanyası başlatarak Siverek’te belirli işyerine ilan asarak vatandaşlardan destek bekliyor.

Siverek’te Kütüphane Kurma Çalışmaları Kapsamında Yine Üçkuyu köyünde Görev yapan Mehmet Çiftel Öğretmenimiz okulda görev yapan öğretmenlerin desteğiyle okuluna kütüphane ve kitap kampanyası başlatarak öğrencilerine kazandırdılar.

Eğitim alanında bu güzel ve anlamlı çalışmalara imza atan öğretmenlerimizin yanı sıra öğrencilerin bilgi, birikim ve anlamlı davranışlar sergilemeleri için bir takım çalışmalara imza atmışlardır.

Atatürk ilkokulunda görevli Sınıf Öğretmeni Kenan Öcal’ın girişimleriyle Siverek’te bulunan okullarda Rahmi Koç Müzesi yetkilileri öğrencilere müzelerinde bulunan eserleri sergileyerek eserler hakkında öğrenciler bilgilendirilmiş bunun yanı sıra okulda öğrencilerinde duyarlılık sağlamak amacıyla öğrenciler arasında atık pil, kâğıt ile kapak kampanyası başlatarak 3 ay boyunca 3 ton atık kâğıt, 4 bin atık pil ile 10 bin mavi kapak toplanmıştır.

Siverek Gazipaşa İlk ve Ortaokul öğrencileri Engellilere bir nebzede olsa destek olmak amacıyla 1 yıl boyunca ailelerinde desteğiyle yaklaşık 150 bin kapak toplanması hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin başarısı takdire şayandır.

Kardeş okul projesi kapsamında 5 ay boyunca İstanbul Maltepe ilçesi Küçükyalı ECA Elginkan İlköğretim Okulu ile temaslarda bulunan Karacadağ köyü ilk ve ortaokulu Müdürü Mehmet Ali Kaya Öğretmeniz çalışmalar sonunda Küçükyalı ECA Elginkan İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Hıdır Aydemir, Okul Aile Birliği Dilek Çakır, öğretmen ve öğrencileriyle birlikte Kardeş okul seçtikleri Karacadağ ilköğretim okuluna gelerek öğrencilere çeşitli hediyeler armağan ederek Bir başarıya imza atmışlardı.

Tabiî ki bu fedakâr öğretmenlerimizin ve okullarımızın çalışmalarının yanı sıra burada kimseyi yüceltmek veya ön planda tutmak amacıyla kaleme alınan bir yazı değil, amacım bu tür fedakârlıklara katlanan gecesini gündüzüne katan öğretmenlerimize destek verilmesidir.

Öğretmenlerimizin okulu ve öğrencileri için yapacakları çalışmalara tüm kurumlarımız olmak üzere Başta İlçe kaymakamı Hamza Erkal, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yeşiltaş ile Belediye Başkanı avukat Resul Yılmaz’ın fedakâr Öğretmenlere destek olmasını bekliyoruz.

İnanıyorum ki bu öğretmenlerimize destek olunması halinde bu sayının daha da çoğalacağına ve gönüllük esasına bağlı olarak Siverek’te geleceğimiz ve çocuklarımızın kazanacağı inancındayım.

Bu çalışmalar yapılırken bizim çocukların kazanması yanı sıra birde şehirden şehire gönül köprüleri, dayanışma, sevgi, saygının yanı sıra insanlarımız arasında duyarlılık oluşturacaktır.

Kaleme aldığım bu yazımda duymadığım, bilmediğim ya da bu yolda emek harcayıp bilgimizin olmadığı fedakâr öğretmenlerimin ellerinden öper saygılar sunarım.

Tek yürek aydınlık bir Siverek hepimizin özlemi olmalı diye düşünüyorum…

lutfu-yalgi-siverekte-fedakar-ogretmenler

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR