Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
18 Nisan 2014 19:10
Feyza Adabeyi

“Hala onu seviyorsun değil mi? sakın inkâr etme onu sevdiğini biliyorum. Yanımdayken bile hep onu düşündüğünü… Gözlerin dalıp gidiyor çünkü ansızın. O an gözlerini bir görsen Feyza! Öyle çaresiz öyle derin ki… Bakışlarından anladım ben her şeyi. Başkasına aitti gözlerin ve yüreğin. Başkasına aitti biliyorum çünkü bana bir kerecik olsun öyle bakmadın.

Neden?

Kim bu adam? Kim o bakışların sahibi? Kim benim kadınımın kalbinin sahibi? Adını söyle bana ve seni nasıl böyle kendine bağlayabildiğini.

Kıpkırmızı kesildi genç kadın. Başını kaldırıp kocasına baktı. Dudakları kıpırdadı belli belirsiz. Ağlamaklıydı, konuşamıyordu. Elini gayri ihtiyari boğazına götürdü. Başını iki yana salladı. Demek kocası her şeyi biliyordu.

“ben yalnızca senin oldum Gökay! “diyebildi sadece. Bundan kuşkun yoktur umarım.

“yalnız benim olduğunu biliyorum Feyza! Sen bedenini bir başkasına verecek kadar basit değilsin. Ama ya gönlün?

“bana öyle bakma Gökay. Ne istiyorsun sen benden. Eğer kalbimi de çıkarıp sana vermem mümkün olsaydı biliyorsun ki yapardım. Ama maalesef bu mümkün değil. İnkâr etmenin manası yok. Evet, gönlüm hala bir başkası için yanıyor. Ama sönecek o ateş göreceksin. Başka bir yolu yok. Benim sadece biraz zamana ihtiyacım var. Nolur sus, sus ve bekle. . .

Bu sözleri söyledikten sonra kocasına bakıp ellerini yüzüne kapattı. Elleri ıslanmıştı.

Koşarak uzaklaştı yanından. Yatağa kapanıp ağlamaya başladı. Sarsıla sarsıla ağlıyordu. Şiddetli birkaç yumruk indirdi yastığa.

–           ölmek istiyorum, ölmek istiyorum. Ah yüreğim sus artık. !

Sesi kısılmıştı. Gökay’ın ellerini hissetti saçlarında. Uzun dalgalı saçlarının arasında geziniyordu elleri. Şafak’ın bir kere bile dokunup koklayamadığı saçlarının.

–           saçlarıma dokunabiliyorsun ya, daha ne istiyorsun. – diye geçirdi içinden. Siz erkekler neden elinizdekiyle yetinmiyorsunuz hiç?

Ayten artık kımıldamıyor sadece ağlıyordu. Yastık sırılsıklam olmuştu. “yastığı yıkamak gerekecek şimdi” diye geçti içinden. Aman Allah’ım bunca acı içinde düşündüğüm şeye bak. Ve bir kahkaha koyuverdi. Yatakta oturmuş gülüyordu şimdide. Kocasına da “sen neden gülmüyorsun” dercesine bakıyordu.

Korkuyla sıçradı yerinden kocası. Birkaç adım geriledi.

“Feyza Feyza!” diyebildi sadece. Sağa sola koştu şaşkın şaşkın…

— Aman Allah’ım delirdi galiba. Ben onun o deli dolu hallerini severdim hep. Ama şimdi gerçekten delirdi galiba. Üstüne bu kadar varmamalıydım.

— Fırat, neden korktun öyle. Delirdiğimi düşünüyorsun değil mi? Ben hiçbir zaman akıllı olmadım ki… Ha ha hay! Been sende tutuukluu kaldım! – bu bizim şarkımızdı Fırat, ben ve onun. Ona ilk âşık olduğum zamanlar bu şarkıyı dinlerdim hep. Ben sende tutuklu kaldım nana na nay! Kendi hayatımdan çaldım… Ne bakıyorsun öyle haydi sende söyle. Sen bana âşık olduğun zamanlar- hani işyerimize sık sık geldiğin zamanlar- hangi şarkıyı dinlerdin?

Put kesilmişti Gökay. Onunda çıldırmasına ramak kalmıştı. Onu böyle kabul etmeliydim. Üstüne fazla varmamalıydım. Her şeyi mahvettim. Gitti artık!

Feyza ağlamaya başladı yine. Bu ilkinden daha yakıcı bir ağlamaydı. Bir şeyler mırıldanıyor, ileri geri sallanıyordu.

“hiç değilse gözleri boş bakmıyor” diye düşündü Gökay. Gözleri hala çok zeki bakıyor.

Gidip yanına oturdu Feyza nın. Elini omzuna koydu. O da karısıyla aynı noktaya bakıp sallanmaya başladı. Sonra da onun başını omzuna dayadı. Saçlarını okşadı sevgiyle. Feyza ise hala ağlıyordu.

“niye ağlıyorum ki ben? İşte aradığım erkek bu değil mi? Başımı göğsüne dayayıp ağlayabileceğim güçlü bir erkek. ” Diye düşünüyor ve hala ağlamaya devam ediyordu Feyza…

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.