Siverek SonHaber – Siverekin Güncel Haber Sitesi

‘Hayat Namazla Güzeldir’ etkinliği düzenlendi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Kur’an Nesli Platformu tarafından düzenlenen “Hayat Namazla Güzeldir” etkinliğiyle çocuklara yönelik namaz eğitimi verildi.

Siverek Koordinatörlüğünce düzenlenen etkinlik kapsamında, 15 günlük abdest ve namaz eğitimini tamamlayan çocuklar için Halit Bin Velid Camisinde bir program düzenlendi.

Program, Esma Ay tarafından okunan Kur’anı kerim tilaveti ile başladı. Günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Nurullah Şeker, ailelere seslenerek çocuklarına namaz kılmayı öğretmeleri çağrısında bulundu.

Etkinlikte minik çocuklar tarafından ilahiler ve şiirler okunarak, namazın önemini anlatan tiyatro sergilendi. Programa aileleri ile katılan çocuklar namaz kılmayı öğrenmenin heyecanını yaşadı.

Kur’an Nesli Platformu Siverek Koordinatörü Mehmet Aydın, amaçlarının çocukları küçük yaşta namaz ile tanıştırmak olduğunu belirterek, “Kur’an Nesli Platformu olarak çeşitli vesilelerle çocuklarımızı namaz ile tanıştırmak istiyoruz. Siverek Koordinatörlüğü olarak STK’larla yaptığımız program doğrultusunda çeşitli mahallelerde çocuklara 15 gün süren abdest ve namaz eğitimi verdik. Eğitimini tamamlayan çocuklar için bugün bir etkinlik düzenledik. Etkinlikte emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yaklaşık 1.5 saat süren etkinlikte sunum, konuşma, ilahi ve dua başta olmak üzere tüm aşamalarında çocuklar görev aldı.

Program sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verildi.