Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Hüda-Par Siverek Teşkilatı Lice’deki Olayları Kınadı!
a aa
Tarih : 31 Ocak 2014 20:05

Hüda-Par Siverek Teşkilatı Lice’deki Olayları Kınadı!

Hüda- Par Siverek İlçe Teşkilatı yayınlamış olduğu basın açıklamasıyla, Lice'de seçim çalışmaları sırasında Hür-Dava Partisi üyelerine yapılan saldırıyı kınadı.
Hüda-Par Siverek Teşkilatı Lice’deki Olayları Kınadı!
reklam

Hüda- Par Siverek İlçe Teşkilatı yayınlamış olduğu basın açıklamasıyla, Lice’de seçim çalışmaları sırasında Hür-Dava Partisi üyelerine yapılan saldırıyı kınadı. 

Dün Lice ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları ziyaret sırasında partililerine saldıran BDP’li gurubun saldırısının kabul edilemez olduğu belirtilerek yapılan açıklamada şunlara yer verildi.

‘Dün akşam Diyarbakır’ın Lice ilçesinde çarşı merkezinde seçim çalışmaları yapan Hür Dava Partisi üyeleri, kendini bilmez beyhude zavallı BDP şakşakçılarının, azat olmamış PKK kölelerinin saldırılarına maruz kalmışlardır. Saldırı sonucunda birçok parti üyemiz taş ve sopalarla darp edilmiş, üyelerimize ait arabalar tahrip edilerek ateşe verilmiştir. Bu vahşice, saldırıyı yapan zihniyete sesleniyoruz.

Kim rahatsız olursa olsun, ne kadar saldırı yapılırsa yapılsın, Hür Dava Partisi barışçıl bir şekilde seçim çalışmalarına korkmadan ve yılmadan devam edecektir.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Esenyurt’ta MHP Seçim bürosuna yapılan saldırının ardından ivedi bir şekilde saldırı ile ilgilerinin olmadığını duyuran BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Partimiz ve camiamıza yönelik yapılan yüzlerce saldırıyı kınamak bir yana bu saldırılara çanak tutmuşlardır.

Bizler HÜDA PAR olarak kurulduğumuz günden bu yana huzur ortamının bozulmaması için elimizden gelen çabayı sarf ettik ve bundan sonrada sarf etmeye devam edeceğiz. Fakat saldırgan ruhlu çeteler huzuru bozmak için yoğun çabalarını devam ettiriyor. Bölgede huzur kalmaz ise bu ortamdan faydalanacaklarını sanmasınlar.

BDP ve çetelerinin kendilerinden başka bir oluşuma hayat hakkı tanımadığının en açık göstergesi bu olsa gerek. Kendilerinde hiçbir ahlaki değeri olmadığından, çevredeki İslami camialara da hakaret ve iftira atmaları ne kadar düşüncesiz ve sığ düşündüklerinin en açık delilidir.

Yapılan saldırılar mazlum halkımız tarafından görülmekte ve bu alçakça saldırıları yapanlar halkımız nezdinde mahkûm edilmektedir. Bu topraklarda saldıran, yakıp yıkan, kendisinden başkasına hayat hakkı tanımayanlar değil; sağduyuyla düşünce, siyaset ve hizmet üretenler kazanacaktır.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde seçim çalışması yapan üyelerimize yapılan saldırıyı kınıyor, BDP’yi ve saldırganları bu tür saldırılarını bir an önce durdurmaya çağırıyoruz.

Kolluk güçlerinin de bu saldırının ve bu tür saldırıların faillerini derhal bulmalarını istiyoruz. Kamuoyunu ve sevenlerimizi ise sağduyuya ve daha fazla gayretle çalışmaya, barışı ve huzuru tesis etmeye davet ediyoruz.

Bu saldırılara verilecek en etkili cevap çalışmalarımız ve seçim zaferimiz olacaktır Allah’ın izniyle. Bizim bundan hiçbir şüphemiz yoktur.’

“Akibet müttakilerindir” 

Hür Dava Partisi Siverek İlçe Teşkilatı

huda-par-lice-saldirisini-kinadi

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİYASET HABERLERİ

  • MHP’den Kıbrıs uçak seferleri önerisi

   MHP’den Kıbrıs uçak seferleri ön...

   Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı'nın girişimleriyle, partisinin İstanbul Milletvekili Semih Edip Yalçın tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi...

  • HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Siverek’te

   HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Yavuz...

   Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siverek ilçesine geldi. Yavuz temasları kapsamında geldiği Siverek ilçesinde ilk toplantısını yerel ve ulusal medya...

  • Çiftçi, Siverek’te basın mensuplarıyla bir araya geldi

   Çiftçi, Siverek’te basın mensupl...

   Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek'te basın mensupları ile bir araya gelerek ilçe genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Buluşmada gazetecilerin sorularına da cevaplayan...

  • Hüda-Par İlçe Teşkilatında görev değişimi

   Hüda-Par İlçe Teşkilatında görev değiş...

   Hür Dava Partisi (Hüda-Par) olağan kongrelerine devam ederken, Siverek İlçe Teşkilatında görev değişimi yaşandı. Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Siverek İlçe Teşkilatı, 2’nci olağan kongresini...

  • Fransa’nın en prestijli devlet nişanı Gülpınar’a verildi

   Fransa’nın en prestijli devlet n...

   Gülpınar, Fransa tarafından Napoleon Bonaparte döneminden itibaren, tüm dünya da üstün başarılı kişileri ödüllendirmek amacıyla verilen ve Fransız devletinin en prestijli nişanı olarak kabul edilen "Officier...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.