Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Hüda-Par Siverek Teşkilatı Lice’deki Olayları Kınadı!
a aa
Tarih : 31 Ocak 2014 20:05

Hüda-Par Siverek Teşkilatı Lice’deki Olayları Kınadı!

Hüda- Par Siverek İlçe Teşkilatı yayınlamış olduğu basın açıklamasıyla, Lice'de seçim çalışmaları sırasında Hür-Dava Partisi üyelerine yapılan saldırıyı kınadı.
Hüda-Par Siverek Teşkilatı Lice’deki Olayları Kınadı!
reklam

Hüda- Par Siverek İlçe Teşkilatı yayınlamış olduğu basın açıklamasıyla, Lice’de seçim çalışmaları sırasında Hür-Dava Partisi üyelerine yapılan saldırıyı kınadı. 

Dün Lice ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları ziyaret sırasında partililerine saldıran BDP’li gurubun saldırısının kabul edilemez olduğu belirtilerek yapılan açıklamada şunlara yer verildi.

‘Dün akşam Diyarbakır’ın Lice ilçesinde çarşı merkezinde seçim çalışmaları yapan Hür Dava Partisi üyeleri, kendini bilmez beyhude zavallı BDP şakşakçılarının, azat olmamış PKK kölelerinin saldırılarına maruz kalmışlardır. Saldırı sonucunda birçok parti üyemiz taş ve sopalarla darp edilmiş, üyelerimize ait arabalar tahrip edilerek ateşe verilmiştir. Bu vahşice, saldırıyı yapan zihniyete sesleniyoruz.

Kim rahatsız olursa olsun, ne kadar saldırı yapılırsa yapılsın, Hür Dava Partisi barışçıl bir şekilde seçim çalışmalarına korkmadan ve yılmadan devam edecektir.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Esenyurt’ta MHP Seçim bürosuna yapılan saldırının ardından ivedi bir şekilde saldırı ile ilgilerinin olmadığını duyuran BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Partimiz ve camiamıza yönelik yapılan yüzlerce saldırıyı kınamak bir yana bu saldırılara çanak tutmuşlardır.

Bizler HÜDA PAR olarak kurulduğumuz günden bu yana huzur ortamının bozulmaması için elimizden gelen çabayı sarf ettik ve bundan sonrada sarf etmeye devam edeceğiz. Fakat saldırgan ruhlu çeteler huzuru bozmak için yoğun çabalarını devam ettiriyor. Bölgede huzur kalmaz ise bu ortamdan faydalanacaklarını sanmasınlar.

BDP ve çetelerinin kendilerinden başka bir oluşuma hayat hakkı tanımadığının en açık göstergesi bu olsa gerek. Kendilerinde hiçbir ahlaki değeri olmadığından, çevredeki İslami camialara da hakaret ve iftira atmaları ne kadar düşüncesiz ve sığ düşündüklerinin en açık delilidir.

Yapılan saldırılar mazlum halkımız tarafından görülmekte ve bu alçakça saldırıları yapanlar halkımız nezdinde mahkûm edilmektedir. Bu topraklarda saldıran, yakıp yıkan, kendisinden başkasına hayat hakkı tanımayanlar değil; sağduyuyla düşünce, siyaset ve hizmet üretenler kazanacaktır.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde seçim çalışması yapan üyelerimize yapılan saldırıyı kınıyor, BDP’yi ve saldırganları bu tür saldırılarını bir an önce durdurmaya çağırıyoruz.

Kolluk güçlerinin de bu saldırının ve bu tür saldırıların faillerini derhal bulmalarını istiyoruz. Kamuoyunu ve sevenlerimizi ise sağduyuya ve daha fazla gayretle çalışmaya, barışı ve huzuru tesis etmeye davet ediyoruz.

Bu saldırılara verilecek en etkili cevap çalışmalarımız ve seçim zaferimiz olacaktır Allah’ın izniyle. Bizim bundan hiçbir şüphemiz yoktur.’

“Akibet müttakilerindir” 

Hür Dava Partisi Siverek İlçe Teşkilatı

huda-par-lice-saldirisini-kinadi

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİYASET HABERLERİ

  • YDP Genel Başkanı Siverek’te

   YDP Genel Başkanı Siverek’te

   Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz, seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir dizi temaslarda bulundu. Seçim çalışmalarına Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde devam eden genç...

  • Hüda-Par, Siverek halkı ile iftarda buluştu

   Hüda-Par, Siverek halkı ile iftarda bu...

   Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Siverek İlçe Başkanlığı tarafından geniş katılımlı iftar yemeği düzenlendi. Hüda-Par Siverek İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine sivil toplum kuruluşu...

  • Gençlerden cami cemaatine soğuk içecek ikramı

   Gençlerden cami cemaatine soğuk içecek...

   Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Siverek Gençlik Kolları teravih namazının ardından cami cemaatine soğuk içecek ikramında bulundu. Yaptığı örnek çalışmalar ile Siverek halkının teveccühünü kazanan Hüda-Par...

  • Gazeteci Deniz Uğurlu Hüda-Par’dan aday adayı oldu

   Gazeteci Deniz Uğurlu Hüda-Par’dan ada...

   Gazeteci Abdurahman Deniz Uğurlu 24 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerde Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Şanlıurfa milletvekilli aday adayı oldu. İlke Haber Ajansı (İLKHA) Siverek Temsilcisi Abdurahman Deniz...

  • Hatipoğlu, AK Parti’den aday adayı oldu

   Hatipoğlu, AK Parti’den aday ada...

   Resmi başvurusunu Ankara AK Parti Genel Merkez'ine yaparak aday adaylığını kamuoyunu kamuoyuna açıklayan iş adamı İsmail Hatipoğlu, Şanlıurfa'dan Milletvekili aday adayı oldu. Aday adayı olduğunu sosyal...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.