Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Hüda-Par’dan Şehit Edilen Muhtarın Ailesine Taziye Ziyareti
a aa
Tarih : 31 Mart 2016 17:37

Hüda-Par’dan Şehit Edilen Muhtarın Ailesine Taziye Ziyareti

PKK tarafından şehit edilen Sarıören Mahalle Muhtarının taziyesine katılarak aileye taziyelerini iletti.
Hüda-Par’dan Şehit Edilen Muhtarın Ailesine Taziye Ziyareti
reklam

Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcıları, PKK tarafından şehit edilen Sarıören Mahalle Muhtarının taziyesine katılarak aileye taziyelerini iletti.

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Yılmaz ve Bahattin Temel, PKK tarafından Siverek’te şehit edilen Sarıören Mahalle Muhtarı İbrahim İnco’nun Sarıören Mahallesindeki taziyesine katıldı. Genel Başkan Yardımcılarına Hür Dava Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın ile birlikte Haliliye, Eyyübiye, Karaköprü, Hilvan Hüda-Par İlçe Başkanları ve partililer eşlik etti.

Siverek – Viranşehir Karayolunda, ilçeye 30 kilometre uzaklıkta bulunan Sarıören Mahallesine, 10 araçlık konvoy ile gelen heyeti, İnco ailesi mensupları karşıladı. Köy ortasında kurulan taziye çadırını ziyaret eden heyet, burada Fatiha ve dualar okuyarak ailenin acısını paylaştı.

Taziye çadırında Kürtçe bir konuşma yapan Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel, PKK’nın yaptığı zulümlere değindi.

“Masum İnsanları Öldürmek Zulümdür”

Taziye çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunan Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Hüseyin Yılmaz, yapılan saldırının açık bir zulüm olduğuna dikkat çekerek, “Masum insanları kendisine yardım etmedi diye öldürmek zulümdür. Yine insanları, evinde, işyerinde, köyünde sırf anarşi çıkarmak, terör çıkarmak, korku ortamı oluşturmak için yapılan bu eylemlerin hiç kimseye bir faydası yoktur.

“Örgüte halk Nezdinde Bir Antipati Var”

PKK tarafından katledilen Muhtar İbrahim İnco’nun acısını paylaşmak üzere taziyeye katıldıklarını belirten Yılmaz, “Bu hemşerilerimizin acısını paylaşmak üzere buraya geldik. Örgüt, gördüğümüz kadarıyla yine başa dönüyor. İlk çıktığında da bu şekil asarak, keserek, öldürerek, zulüm ederek, çocuklara kadar katledilerek, halk arasında bir korku yaydı. Bu korku üzerine, vatandaşların kanı üzerine kendi saltanatlarını bina etmek istediler. Şuan tekrar örgüte yönelik halk nezdinde bir antipati var. Bu ortamda tekrar başa dönmüş gibi muhtarlara yönelmesi, sivil insanları öldürmesi, tekrar korku ortamı oluşturmaya çalışması aynı manaya geliyor. Örgütün bundan vazgeçmesi lazımdır. Bunun Kürtlere, memlekete bir faydası yoktur. Hatta örgüte yakın olan siyasilerinde bu tip eylemlerin yapılmaması konusunda örgüte baskı uygulaması gerekir.

“Memleketin Zararına Olacak Eylemlerden Uzak Durun”

Örgüte yardım edenlerin örgütün yaptığı zulümlere yardımcı olduğunu belirten Yılmaz, ”Şunu da gördük ki örgüte kim yakınlaşmışsa, zalime kim yakınlaşmışsa o zulüm bir şekilde zalime yardım edenleri de bulur. Bu yüzden bu zulmün bir an önce bitmesi lazım. İnşallah başka acılar yaşanmaz bu memleketin zararına olacak her türlü eylemden, faaliyetten herkes uzak durur”

Yılmaz, açıklamasının sonunda PKK’lılar tarafından katledilen Sarıören Muhtarı İbrahim İnco’ya Allah rahmet, acılı ailesine sabrı cemiller temennisinde bulundu.

“Muhtarımızı Katledenler Amerika, İsrail, İngiliz Uşaklarıdır”

Katledilen muhtarın yakını, Sarıören mahalle sakinlerinden Abbas Sinan Polat ise Mahalle muhtarlarının öldürülmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Muhtarımızı öldüren kişiler Amerika, İsrail, İngiliz’in uşaklarıdır. Taşeron örgüttür bunlar. Din Muhammed’in düşmanıdır bunlar. Yahudiliği, Ermeniliği bizim içimizde yaymak istiyorlar” dedi.

Muhtarın katledilmesine de değinen Polat,  “Siverek- Viranşehir yolu üzerinde bir patlama oldu. Saldırganlar olaydan sonra bizim köye doğru kaçmışlar. Astsubay bu olayı bizim muhtara haber vermiş. Muhtarda saldırganlarla yolda rastlaşmış ve muhtarı öldürmüşler”

PKK mensupları tarafından Siverek – Viranşehir Karayoluna döşenen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 3 asker yaralanmıştı. Olayın ardından kaçan saldırganlar yolda karşılaştıkları Sarıören Mahalle Muhtarı İbrahim İnco’yu şehit ederek aracını gasp etmişlerdi.

huda-pardan-sehit-edilen-muhtarin-ailesine-taziye-ziyareti (2)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİYASET HABERLERİ

  • MHP’den Kıbrıs uçak seferleri önerisi

   MHP’den Kıbrıs uçak seferleri ön...

   Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı'nın girişimleriyle, partisinin İstanbul Milletvekili Semih Edip Yalçın tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi...

  • HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Siverek’te

   HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Yavuz...

   Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siverek ilçesine geldi. Yavuz temasları kapsamında geldiği Siverek ilçesinde ilk toplantısını yerel ve ulusal medya...

  • Çiftçi, Siverek’te basın mensuplarıyla bir araya geldi

   Çiftçi, Siverek’te basın mensupl...

   Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek'te basın mensupları ile bir araya gelerek ilçe genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Buluşmada gazetecilerin sorularına da cevaplayan...

  • Hüda-Par İlçe Teşkilatında görev değişimi

   Hüda-Par İlçe Teşkilatında görev değiş...

   Hür Dava Partisi (Hüda-Par) olağan kongrelerine devam ederken, Siverek İlçe Teşkilatında görev değişimi yaşandı. Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Siverek İlçe Teşkilatı, 2’nci olağan kongresini...

  • Fransa’nın en prestijli devlet nişanı Gülpınar’a verildi

   Fransa’nın en prestijli devlet n...

   Gülpınar, Fransa tarafından Napoleon Bonaparte döneminden itibaren, tüm dünya da üstün başarılı kişileri ödüllendirmek amacıyla verilen ve Fransız devletinin en prestijli nişanı olarak kabul edilen "Officier...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.