Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Hüda-Par’dan Şehit Edilen Muhtarın Ailesine Taziye Ziyareti
a aa
Tarih : 31 Mart 2016 17:37

Hüda-Par’dan Şehit Edilen Muhtarın Ailesine Taziye Ziyareti

PKK tarafından şehit edilen Sarıören Mahalle Muhtarının taziyesine katılarak aileye taziyelerini iletti.
Hüda-Par’dan Şehit Edilen Muhtarın Ailesine Taziye Ziyareti
reklam

Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcıları, PKK tarafından şehit edilen Sarıören Mahalle Muhtarının taziyesine katılarak aileye taziyelerini iletti.

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Yılmaz ve Bahattin Temel, PKK tarafından Siverek’te şehit edilen Sarıören Mahalle Muhtarı İbrahim İnco’nun Sarıören Mahallesindeki taziyesine katıldı. Genel Başkan Yardımcılarına Hür Dava Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın ile birlikte Haliliye, Eyyübiye, Karaköprü, Hilvan Hüda-Par İlçe Başkanları ve partililer eşlik etti.

Siverek – Viranşehir Karayolunda, ilçeye 30 kilometre uzaklıkta bulunan Sarıören Mahallesine, 10 araçlık konvoy ile gelen heyeti, İnco ailesi mensupları karşıladı. Köy ortasında kurulan taziye çadırını ziyaret eden heyet, burada Fatiha ve dualar okuyarak ailenin acısını paylaştı.

Taziye çadırında Kürtçe bir konuşma yapan Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel, PKK’nın yaptığı zulümlere değindi.

“Masum İnsanları Öldürmek Zulümdür”

Taziye çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunan Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Hüseyin Yılmaz, yapılan saldırının açık bir zulüm olduğuna dikkat çekerek, “Masum insanları kendisine yardım etmedi diye öldürmek zulümdür. Yine insanları, evinde, işyerinde, köyünde sırf anarşi çıkarmak, terör çıkarmak, korku ortamı oluşturmak için yapılan bu eylemlerin hiç kimseye bir faydası yoktur.

“Örgüte halk Nezdinde Bir Antipati Var”

PKK tarafından katledilen Muhtar İbrahim İnco’nun acısını paylaşmak üzere taziyeye katıldıklarını belirten Yılmaz, “Bu hemşerilerimizin acısını paylaşmak üzere buraya geldik. Örgüt, gördüğümüz kadarıyla yine başa dönüyor. İlk çıktığında da bu şekil asarak, keserek, öldürerek, zulüm ederek, çocuklara kadar katledilerek, halk arasında bir korku yaydı. Bu korku üzerine, vatandaşların kanı üzerine kendi saltanatlarını bina etmek istediler. Şuan tekrar örgüte yönelik halk nezdinde bir antipati var. Bu ortamda tekrar başa dönmüş gibi muhtarlara yönelmesi, sivil insanları öldürmesi, tekrar korku ortamı oluşturmaya çalışması aynı manaya geliyor. Örgütün bundan vazgeçmesi lazımdır. Bunun Kürtlere, memlekete bir faydası yoktur. Hatta örgüte yakın olan siyasilerinde bu tip eylemlerin yapılmaması konusunda örgüte baskı uygulaması gerekir.

“Memleketin Zararına Olacak Eylemlerden Uzak Durun”

Örgüte yardım edenlerin örgütün yaptığı zulümlere yardımcı olduğunu belirten Yılmaz, ”Şunu da gördük ki örgüte kim yakınlaşmışsa, zalime kim yakınlaşmışsa o zulüm bir şekilde zalime yardım edenleri de bulur. Bu yüzden bu zulmün bir an önce bitmesi lazım. İnşallah başka acılar yaşanmaz bu memleketin zararına olacak her türlü eylemden, faaliyetten herkes uzak durur”

Yılmaz, açıklamasının sonunda PKK’lılar tarafından katledilen Sarıören Muhtarı İbrahim İnco’ya Allah rahmet, acılı ailesine sabrı cemiller temennisinde bulundu.

“Muhtarımızı Katledenler Amerika, İsrail, İngiliz Uşaklarıdır”

Katledilen muhtarın yakını, Sarıören mahalle sakinlerinden Abbas Sinan Polat ise Mahalle muhtarlarının öldürülmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Muhtarımızı öldüren kişiler Amerika, İsrail, İngiliz’in uşaklarıdır. Taşeron örgüttür bunlar. Din Muhammed’in düşmanıdır bunlar. Yahudiliği, Ermeniliği bizim içimizde yaymak istiyorlar” dedi.

Muhtarın katledilmesine de değinen Polat,  “Siverek- Viranşehir yolu üzerinde bir patlama oldu. Saldırganlar olaydan sonra bizim köye doğru kaçmışlar. Astsubay bu olayı bizim muhtara haber vermiş. Muhtarda saldırganlarla yolda rastlaşmış ve muhtarı öldürmüşler”

PKK mensupları tarafından Siverek – Viranşehir Karayoluna döşenen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 3 asker yaralanmıştı. Olayın ardından kaçan saldırganlar yolda karşılaştıkları Sarıören Mahalle Muhtarı İbrahim İnco’yu şehit ederek aracını gasp etmişlerdi.

huda-pardan-sehit-edilen-muhtarin-ailesine-taziye-ziyareti (2)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİYASET HABERLERİ

  • Eski HDP’li vekil hayatını kaybetti!

   Eski HDP’li vekil hayatını kaybetti!

   Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa eski milletvekili İbrahim Ayhan, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Türkiye Büyük Millet Meclisi 26'ncı döneminde HDP...

  • İlk Oy Torbaları Gelmeye Başladı

   İlk Oy Torbaları Gelmeye Başladı

   24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin saat 17.00’da sona ermesiyle birlikte ilk oy torbaları Siverek İlçe Seçim kuruluna gelmeye başladı. 134 bin 935 seçmenin olduğu...

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’da

   Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’da

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da yapığı konuşmasında Kandil operasyonuna değinerek, "Kandil'deki bunların lider takımını hallettik. Bunların ardından sıra Urfa'nın yanı başındaki yerlere...

  • YDP Genel Başkanı Siverek’te

   YDP Genel Başkanı Siverek’te

   Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz, seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir dizi temaslarda bulundu. Seçim çalışmalarına Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde devam eden genç...

  • Hüda-Par, Siverek halkı ile iftarda buluştu

   Hüda-Par, Siverek halkı ile iftarda bu...

   Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Siverek İlçe Başkanlığı tarafından geniş katılımlı iftar yemeği düzenlendi. Hüda-Par Siverek İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine sivil toplum kuruluşu...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.