Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
 » 
İyilik Hareketine Destek Olalım
a aa
23 Haziran 2014 19:52
Lütfü Yalgı
Lütfü Yalgı İyilik Hareketine Destek Olalım

İyilik, bereket ve rahmet ayı olan ramazan ayına sayılı günler kaldı. Ramazan ayı insanların hoşgörü, birlik ve iyiliklerin en çok kabul gördüğü 11 ayın sultanı ramazan ayı hazırlıkları Siverek’te başladı.
Siverek’te Fakir ve ihtiyaç sahiplerinin yararına faaliyetlerini sürdüren birçok dernek bulunmaktadır. Bu derneklerden biri de Siverek Yardımlaşma Derneği (Siyar-Der) derneğidir.
Dün akşam saatlerinde dernek yetkilileri beni arayarak ramazan ayının gelmesiyle birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazırlanan gıda paketlerinin hazırlandığını belirtti. Bende dernek yetkililer sayesinde daha çok insana ulaşmak adına Siverek’teki hayırsever vatandaşların bir nebzede olsa destek sunması için bu yazıyı kaleme aldım.
Gece geç saatlerde hiçbir çıkar gözetmeden canı gönülden kumanya paketleri hazırlanan depoya gittiğimde kendileri küçük ama gönülleri büyük olan çoğunluğu genç olan çocukların çalışması beni duygulandırdı.
Çalışma yerinde fotoğraf ve çekimlerimi bitirdikten sonra kumanyaların ramazan ayına yetiştirme telaşına düşen gönül dostlarını tebrik ettim.
Dernekten aldığım bilgiler doğrultusunda bu yıl yüklerinin daha da bir ağırlaştığını belirttiler, sebebi Siverek’te bulunan yoksul ve yardıma muhtaç insanların yanı sıra Suriye’deki iç savaştan ülkelerini vatanlarını terk edip Siverek’e yerleşmek zorunda kalan mülteci ailelerine de bu yıl gıda paketleri dağıtmayı planlıyorlar. Dernek yetkilisi Vedat Turgut, amaçlarının iki bin aileye ulaşmak olduğunu ilçede yaşayan Suriyeli mülteciler dâhil olmak üzere hak sahibi ailelere gıda paketlerinin ulaştırılacağını hayırseverlerin desteklerini beklediğini belirtti.
Bu yardım hareketine gönülden destek olan insanlar çoluk çocuk demeden gece gündüz çalışarak yardıma muhtaç insanlar ulaşmak adına büyük çaba içerisindeler.
Bu yazıyı kaleme almamdaki amaç hayırsever vatandaşlar ve iş adamlarımızın bir nebzede olsa bu derneğe sahip çıkarak dernek çatısı altında birlik ve beraberlik içerisinde daha çok yardıma muhtaç insanlara ulaştırmak adına her hayırsever kendi gücü imkânları dâhilinde kumanya paketleri üstlenmelidirler.
Ya da dernekle irtibat kurarak kendi hazırladığı gıda paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirler. Bu dernek çatısı altında iyilik hareketine destek veren ve emeği geçen herkese çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.
Dernekten aldığım bilgiler doğrultusunda derneğe yardımlarını ulaştırmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızı bilgilendirmek istedim.
Her Ramazanda olduğu gibi bu ramazan ayında da ilçe genelinde bir yardım kampanyası başlatan SİYARDER kumanya bedeli 100 TL almak isteyen vatandaşlar kumanya bedelini İş bankası 6720 376790 hesaba yardımlarını aktarabilirler.
Bu iyilik hareketine uluslar arası faaliyetlerini sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı Siverek’te yardıma muhtaç insanlara ulaştırılmak üzere 90 gıda paketi ile 80 yetim gıda paketi göndererek insanları bir nebzede olsa sevindirmiştir.
Bu ramazan ayında hem yardıma muhtaç insanlar, hem de vatanlarını terk eden mültecilere ulaşmak adına tüm hayırsever ve işadamlarımızın bu iyilik hareketine destek vermesini bekliyorum.

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.