Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
» 
Kardeş ülkeye eğitim seferberliği
a aa
Tarih : 14 Nisan 2014 23:53

Kardeş ülkeye eğitim seferberliği

Kardeş ülkeye eğitim seferberliği
reklam

Proje kapsamında Bakü ve Gence illerinde Azerbaycanlı üniversite hocaları ve doktorlarla birlikte toplantı ve seminerler gerçekleştirildi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi öğrencilerine dersler verildi.

Seminerleri, Kanada’dan gelen Yeryüzü Doktorları Gönüllüleri Radyoloji uzmanı Doç. Dr. Münire Gündoğan ve Doç. Dr. Errol Colak verdi.

Yeryüzü Doktorları ve TİKA Bakü Ofisi Koordinatörlüğünde; Azerbaycan Tıp Üniversitesi ortaklığı ve Azerbaycanlı Milletvekili Melahet Ibrahimgizi’nin desteği ile Azerbaycan’da radyoloji seminerleri düzenlendi.

2 Nisan – 10 Nisan tarihleri arasına Bakü ve Gence illerinde Azerbaycanlı üniversite hocaları ve doktorlarla birlikte Radyoloji alanında yuvarlak masa toplantıları ve eğitim seminerleri düzenlendi. Seminerler kapsamında Azerbaycan Tıp Üniversitesi öğrencilerine dersler verildi.

Yeryüzü Doktorları Gönüllüleri; Dalhouise Üniversitesi Öğretim Görevlisi, IWK Sağlık Merkezi Radyoloğu Doç. Dr. Münire Gündoğan ve Toronto Üniversitesi Medikal Görüntüleme Dairesi Öğretim Görevlisi, St. Michael’s Hospital Radyoloğu Doç. Dr. Errol Çolak, Azerbaycan Tıp Üniversitesindeki doktor ve uzmanlara tecrübelerini aktardı.

ATÜ Rektörü Prof. Dr. Ehliman Emiraslanov, Türk doktorların tecrübesinin önemli olduğunu ifade ederek Yeryüzü Doktorları ve TİKA’nın başlattığı programa üniversite olarak her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

Azerbaycanlı Milletvekili Melahat Hasanova da Yeryüzü Doktarları gönüllüsü doktorların yıllardır Azerbaycan’a gelerek, dağ köylerinde, ulaşılması zor bölgelerde insanları tedavi ettiğini hatırlatarak, bu faaliyetin TİKA tarafından her zaman desteklendiğini ifade etti.

Salı günü Bakü’de resmi açılışı yapılan programın öğretim üyeleri ile yuvarlak masa toplantıları ve vaka incelemeleri bölümü de verimli geçti. Uzmanlara yönelik ilk eğitim Gence’de Başkonsolos ve TİKA Koordinatörünün katılımıyla başladı. Ardından katılımcılara sertifikaları teslim edildi. Eğitim ve ziyaretlerin yıl sonuna doğru birkaç kez daha tekrarlanması planlanıyor.

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER DÜNYA HABERLERİ

  • Yemen’den Kabe’ye füze atıldığı iddiası

   Yemen’den Kabe’ye füze atı...

   Yemen'in Sada vilayetinden Suudi Arabistan'ın Mekke kentine füze atıldığı iddiası tepkilere neden oldu. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, "Husilerin Mekke-i Mükerreme yönünü hedef alan ve...

  • İsrail ordusundan Gazze’ye hava saldırısı!

   İsrail ordusundan Gazze’ye hava ...

   İsrail'den kalkan savaş uçaklarının, Gazze'ye hava saldırıları düzenlediği bildirilirken, 15 bombanın atıldığı kentte çevredeki çok sayıda binada hasar meydana geldiği belirtildi. İsrail'e ait savaş...

  • Saatler İleri Alınıyor

   Saatler İleri Alınıyor

   Yaz saati uygulaması nedeniyle saatler bu gece 03.00'ten itibaren 1 saat ileri alınacak. Saat değişikliği ile memurların mesai saatleri de değişecek. Bu gece saatler 03.00'te 1 saat ileri alınarak 04.00'e...

  • Altay tankı İsrail’e pahalıya mal oldu

   Altay tankı İsrail’e pahalıya ma...

   İsrail'in iç güvenliğine ilişkin analizler yayınlanan sitede, Mavi Marmara saldırısının İsrail'e pahalıya mal olduğu ifade edildi. İsrail'in kaybetmesinin asıl nedeninin Türkiye'nin kendi savunma sanayisini...

  • Mina’da facia: 220 hacı hayatını kaybetti

   Mina’da facia: 220 hacı hayatını...

   Suudi Arabistan Sivil Savunma Birimi, Mina'da yaşanan izdiham nedeniyle 220 kişinin hayatını kaybettiğini, 450 kişinin yaralandığını bildirdi. AFP'nin Suudi sivil savunma yetkililerine dayandırdığı habere...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.