Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
 » 
Kim suçlu, kim suçsuz?
a aa
27 Eylül 2016 10:16
Vural Kalman - Tarafsız Bölge
Vural Kalman - Tarafsız Bölge Kim suçlu, kim suçsuz?

Kırk yıldır devletin içerisinde yapılanan FETÖ mensupları, devleti ne hale getirdikleri gözler önünde. Mağdur olmuş binlerce insan, suçsuzların gasp edilen hakları, hukukları ne yazık ki içler acısı. Kurunun yanında yaşta yanar anlayışından bir kere kurtulmamız gerekir. Suçluyla suçsuzu iyi ayırt etmemiz lazım. Bu yüzden bu işin, bu ihanetin başında olanları cezalandırmak gerekiyor.

17-25 Aralık’tan sonra bu FETÖ hareketine mesafeli duranlar işin ciddiyetini, ne kadar vahim olduğunu gördüler. Ondan sonra bu hareketle, bu yapılanmayla yola devam edenler gerçek suçlulardır. İnsanlar inançları gereği herhangi bir dini derneğe yada tarikata gönül vermiş olabilirler, sırf gönül vermiş diye de suçlu ilan etmek etik değerlere haksızlıktır, tecavüzdür.

AK Parti’ye gönül vermiş seçmenler bile bu yapıya sempati duymuş, bir dönem destek olmuş, gönül vermişlerdir. Şimdi kalkıp bütün seçmenleri suçlu mu sayalım?

Hatta bu örgütün, okullarında, dershanelerin de çocuklarını okutan, yurtlarında evlatlarını barındıran, belediye başkanları, milletvekilleri, il, ilçe başkanları vardı. Kalkıp herkesi suçlu ilan etmek ne kadar doğru olur?

2014’ten sonraki seçimlerde FETÖ’nün AK Parti’ye karşı yada iktidara karşı sergilediği politika aslında darbenin habercisi niteliğinde.

FETÖ yapılanması, seçimlerde AK Parti’ye karşı güçlü olduğu bölgelerde diğer partileri desteklemesi, onlara maddi ve manevi anlamda destek sunması, hem devlete karşı hemde hükumete karşı ihanet içerisinde olduğunun açık kanıtıydı.

Bu ihanete karşı yerelde ve genel seçimler de başarı göstermiş il, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri halkın gözünde ciddi bir başarı sergilemişlerdir.

15 Temmuz gecesi tankların önünde duranlar ne yazık ki bugün FETÖ’cü diye suçlanıyor, suçu olmayanlar ihbar ediliyor, tutuklanıyor hapse atılıyor, FETÖ’cü diye damgalanıyorlar. Bu örgütle hiçbir ilişkisi olmayanları şikayet ederek kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Kendilerini aklamaya çalışanlar, koltuklarını korumaya çalışanlar gerçek ihanetçilerdir.

kim-suclu-kim-sucsuz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.